Тарас Жовтенко

Сфера наукових інтересів: гібридні загрози та стратегії, інформаційно-психологічні операції, протидія дезінформації, безпекова політика США, НАТО, ЄС, європейська та євроатлантична безпека, воєнна політика і стратегія, геополітика і міжнародна безпека.

Залякування «Орєшніком» та зміни в ядерній доктрині – це спроба підштовхнути США до поступок російському диктатору – Тарас Жовтенко

За даними аналітиків, російські ЗМІ з лютого 2022 року понад 5500 разів згадували про можливість застосування ядерної зброї. Ця ядерна риторика має на меті залякати союзників України та зменшити їхню підтримку, що підтверджують опитування громадської думки в США. Понад три чверті громадян США вважають, що Російська Федерація може завдати ядерного удару по Україні та США. Про це свідчать, зокрема, результати дослідження, проведеного Інститутом Рональда Рейгана.

Тож як ці ядерні погрози впливають на  рішення, які  союзники України ухвалюють на її підтримку, в етері телеканалу «Ми – Україна» прокоментував в.о. виконавчого директора Фонду «Демократичні ініціативи» ім. Ілька Кучеріва, безпековий аналітик Тарас Жовтенко.

За його словами,  з кожним піком загострення російського ядерного шантажу сприйняття погроз серед західних  військових, політичних лідерів та загалом суспільств  теж трансформувалося. І ці зміни мали позитивний вплив на ситуацію в Україні.

По-перше, західні партнери почали реалістичніше оцінювати загрозу з боку Росії та діяти відповідним чином.  Це виявилося не лише в посиленні військово-технічної допомоги Україні, а й у підготовці до ймовірного збройного конфлікту з РФ.

По-друге, такі погрози сприяли зростанню рішучості західних союзників продовжувати підтримувати Україну і, зрештою, схилятися до бачення справедливого миру, яке пропонує українське військово-політичне керівництво.

Тарас Жовтенко також зазначив, що трансформації, які спостерігаються в західних суспільствах, свідчать про те, що кампанія страху, на яку сподівалося російське керівництво,  себе пережила.  І хоча страх перед глобальним конфліктом все ще залишається, він більше не паралізує політичні рішення союзників України. 

«Ми бачимо, що навіть попри такі цифри громадської думки в тих самих США  насправді новообраний президент США і його команда транслюють тезу, яка абсолютно не схожа на те, що вони залякані або  паралізовані в тих рішеннях, які вони планують приймати. Мир через силу – це теза, яка абсолютно не схожа і абсолютно не корелює з тим, чого насправді хотіли досягти в Кремлі», – акцентував Тарас Жовтенко.

Він наголосив, що черговий етап російського ядерного шантажу, зокрема згадування на всіх рівнях  «Орєшніка», пов'язане з прагненням Кремля зміцнити свої позиції  до того моменту, як новообраний президента США почне реалізовувати своє бачення мирного врегулювання російсько-української війни.  

«В Кремлі чудово розуміють, що поки не пізно, треба намагатися максимально підняти всі ставки для того, щоб не дати можливості Трампу  силоміць саджати Путіна за стіл переговорів, а зробити так, щоб російського диктатора треба було просити про це і, відповідно, робити йому якісь певні поступки», – вважає Тарас Жовтенко.

На його думку, зміни в російській ядерній доктрині також свідчать про бажання Кремля підвищити ставки в цій маніпуляційній грі.

Останні новини з категорії Коментарі

Про Сирію, суперечливі заяви Трампа і «поетапний» вступ до НАТО – Олексій Гарань

Олексій Гарань проаналізував можливі наслідки повалення Асада, реалістичність поетапного вступу України до НАТО та реакцію Трампа на запроше...
11 грудня 2024

Простір для ухвалення рішень зменшується, а тиск на продемократичні сили збільшується – Маріана Присяжнюк розповіла про виклики для нової коаліції в Румунії

Яка ситуація в Румунії після скасування виборів президента та які виклики стоять перед новою коаліцією, розповіла Маріанна Присяжнюк
10 грудня 2024

У НАТО готують рішення по Україні! – Тарас Жовтенко прокоментував ініціативу німецької сторони

Лідер німецької опозиції Фрідріх Мерц запропонував створити Контактну групу з чотирьох країн для вироблення спільної європейської позиції що...
10 грудня 2024

Румунія на шляху до проєвропейської коаліції – Маріана Присяжнюк про перспективи регіональної стабільності та виклики зовнішнього впливу

Чи сформує Румунія проєвропейську коаліцію та як протидіяти спробам зовнішнього впливу з боку Росії, 5 каналу розповіла Маріанна Присяжнюк
9 грудня 2024