Коментарі
Перегляди: 5349
25 травня 2019

Українському суспільству властивий патерналізм, але більшість не схильна все покладати на державу

За результатами дослідження, проведеного Фондом «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва спільно з Київським міжнародним інститутом соціології   20-26  березня 2019 року,  в Україні зафіксовано достатньо високі патерналістські настрої.

42% населення України вважає, що держава повинна нести повну відповідальність за забезпечення кожної людини усім необхідним. Тим часом, протилежну думку  – що держава повинна забезпечити людям однакові «правила гри» у житті, а далі людина сама  несе відповідальність за те, як вона ці шанси використає – поділяє дещо більше громадян – 50%.

 «На жаль, суспільству властивий  певний інфантилізм і патерналізм – віра в те, що прийде хтось і одразу все нам зробить добре. А так не виходить», – прокоментувала свого часу дані опитування директорка Фонду "Демократичні ініціативи" Ірина Бекешкіна  в інтервʼю  Громадському телебаченню. Проте в цьму питанні суспільство ділиться, воно не є суціль патерналістським, каже соціолог. І це, за її словами, неабиякий прогрес.

У 2013 році опитування зафіксувало  майже такі самі цифри (відповідно, 42% і 51%). А  у 2006 році покладали всю відповідальність на державу 38%, на людей – 55%. Отже, патерналістські настрої в суспільстві навіть дещо зростають.