Тарас Жовтенко

Сфера наукових інтересів: гібридні загрози та стратегії, інформаційно-психологічні операції, протидія дезінформації, безпекова політика США, НАТО, ЄС, європейська та євроатлантична безпека, воєнна політика і стратегія, геополітика і міжнародна безпека.

Коментарі
Перегляди: 795
4 грудня 2024

Не від хорошого життя Росія бігає між Іраном й КНДР – Тарас Жовтенко про те, що відбувається з російським ВПК

Не від хорошого життя Росія почала бігати від КНДР до Ірану, просячи безпілотники, ракети, боєприпаси, артилерійські установки та іншу зброю. Російський ВПК не справляється з поповненням втрат, яких росіяни зазнають в Україні.

Кремль уже й навіть не дотримується контрактів на постачання зброї в інші країни, намагаючись у такий спосіб зекономити власне озброєння. Хоча, як розповів 24 Каналу експерт з міжнародної безпеки Тарас Жовтенко, російська зброя особливо непопулярна на міжнародних ринках.

Що відбувається з російським ВПК

У порівняні з 2021 роком показники російського ВПК на зовнішньому ринку за останні 3 роки обвалилися у 14 разів, тобто скоротилися нові контракти на постачання в інші країни. Це не означає, що Росія залишилася без зовнішніх надходжень. Вона продовжує отримувати гроші за довгостроковими контактами.

З одного боку, таким чином Москва додатково заробляє та отримує валюту. Попри санкції, росіянам вдається домовлятися про розрахунки в національних валютах або, як у випадку з КНДР, в обмін на зброю відправляє їй харчові продукти та сільськогосподарську продукцію.

З іншого боку, Кремль не поспішає виконувати зобов'язання за доволі вигідними контрактами. До прикладу, Росія зволікає з постачанням фронтових бомбардувальників Су-35 до Ірану. Хоча обіцяла розпочати поставки ще 1,5 – 2 роки тому.

Своєю чергою, Тегеран використовує це питання для додаткового тиску в переговорах щодо майбутньої угоди про стратегічне партнерство. Такий же договір Москва раніше підписала з Північною Кореєю.

У такий спосіб Росія намагається економити власне озброєння. Водночас недотримання контрактів, вочевидь, можливе лише з найближчими союзниками, такими як Іран. Загалом же країна-терористка продовжує виконувати довгострокові контракти й завдяки цьому поки ще тримається "на плаву".

"Динаміка того, наскільки російська зброя вітається на міжнародних ринках, дуже-дуже не на користь Росії. Це не значить, що російський ВПК у поганому становищі. Запас ресурсу, який є в російській економіці та фінансовій системі, поки дозволяє шляхом штучного підживлення російського ВПК, тобто завдяки війні, тримати "на плаву" економіку", – наголосив Тарас Жовтенко.

Вся продукція, яку виробляє російський військово-промисловий комплекс, не дає доданої вартості й не залишається в економіці, а просто відправляється на фронт. Навіть за максимального навантаження та перерозподілу ресурсів всередині російської економіки на користь оборони, ВПК не справляється з поповненням втрат, яких зазнає Росія в Україні.

Останні новини з категорії Коментарі

Перші прояви насильства необхідно карати – Олексій Гарань про напади на військових і ТЦК

Олексій Гарань про прояви насильства над військовими, тенденції до ухиляння та як влада має цьому запобігати
4 лютого 2025

Території, НАТО, ЄС: що готові віддати українці та Зеленський для завершення війни Марія Золкіна

Марія Золкіна та Сергій Сидоренко та Марія Золкіна обгворили можливі умови мироного договору для завершення війни, межі поступок України та...
31 січня 2025

Україна могла отримати більше: у чому головні помилки Будапештського меморандуму – пояснює Тарас Жовтенко

Держава могла б отримати набагато більше гарантій у зв'язку з відмовою України від ядерної зброї в обмін на Будапештський договір, вважає Та...
30 січня 2025

Нарешті питання про виведення російських військ із Придністров’я лунає в ультимативному форматі – Маріанна Присяжнюк

Маріанна Присяжнюк про те, чи зможе Молдова використати енергетичну кризу для деокупації Придністров'я
29 січня 2025