Коментарі
Перегляди: 1151
10 квітня 2020

Факт подолання епідемії матиме значний вплив на перебіг місцевих виборів на Донбасі

Найбільшим бажанням і очікуванням мешканців Донбасу, які взяли участь у якісному дослідженні Фонду «Демократичні ініціативи»,  є досягнення миру, оскільки люди вірять, що мир принесе й відновлення довоєнного життя.

Про це 9 квітня під час онлайн-конференції «Суспільні настрої на Донбасі: як змінилася громадська думка у Донецькій та Луганській областях за рік після президентських виборів»  сказав політичний аналітик «Демініціатив» Петро Бурковський. Він поінформував, що  в межах дослідження  було проведено 10  фокус-груп  з жителями міст і селищ підконтрольного Україні Донбасу, а також регіональне опитування на цій же території.

За його словами, люди не уявляють, яким саме чином можна досягнути миру і як «та сторона» повертатиметься в Україну. Водночас люди вірять у те, що саме завдяки Президенту Володимиру Зеленському  вдасться досягти цього миру.

Аналітик відзначив, що  більшість учасників фокус-груп  уникали розмови про Росію,   уникали й згадок про бойовиків,  називаючи їх  «та сторона».

«І хоч були справді такі, що визнають вину за Росією,  але все ж їх була меншість», – завважив експерт.

Спостерігалося й вкрай негативне ставлення до реформ, зауважив Петро Бурковський.  Зокрема, критичне ставлення учасники фокус-груп виявили до реформи охорони здоров'я, яка асоціюється у них  з Уляною Супрун і запровадженням платної медицини.

«Очевидно, що на тлі епідемії такі уявлення будуть закріплюватися на Донбасі», – припустив експерт.

Водночас люди  відкрито говорять  –  реформи не втілюються, тому що місцева влада їх  блокує. Еліти, які контролюють регіон вже близько 30 років, не зацікавлені покращувати життя людей, вважають місцеві жителі.

Не вірять вони й у те, що в їхньому місті чи селищі можуть статися великі заворушення чи масові протести. Проте люди не відкидають думку, що вони візьмуть участь у протестах. Приводом   для цього можуть стати  закриття місцевої школи, лікарні чи пункту надання медичної допомоги. Спровокувати протести можуть і факти скуповування землі чи вигнання фермерів з земель,  а також  різке запровадження викладання у школах українською без підготовчого періоду. Певним тригером протестів може стати й  свавілля військових та правоохоронців.

«Про це владі треба пам'ятати, коли вона працюватиме з українським Донбасом, – застерігає Петро Бурковський.  – А також підтримати в першу чергу тих, на кого можна спертися». Аналітик пояснив – серед місцевих активістів й волонтерів є побоювання, що влада їх зрадить і залишить наодинці в небезпечній ізоляції, тоді як все активніше піднімають  голови проросійські сили.

«Люди не плекають  особливих надій на місцеві вибори і не вірять,  що вони можуть принести позитивні зміни,  – каже Петро Бурковський.  – Щоправда, ці дослідження були проведені до активної фази епідемії, тому можна зробити невеличкий прогноз, що, очевидно, на місцевих виборах, якщо вони все-таки відбудуться восени цього року,  люди проголосують  за тих  кандидатів і ті політичні сили,  яким вдасться переконати людей, що завдяки  їм епідемію було подолано.  Я думаю, факт подолання епідемії матиме значний вплив на перебіг місцевих виборів на Донбасі», – підсумував політичний аналітик.

Останні новини з категорії Коментарі

Ні політичних, ні дипломатичних можливостей для заморожування війни я не бачу – Марія Золкіна

Марія Золкіна в інтерв'ю «UKRLIFE з Людмилою Немирею» прокоментувала заяву Зеленського про підготовку до другого Саміту миру і пояснила,...
2 липня 2024

Москва не може прямо кинути виклик Вашингтону, бо Путін знає, яку руйнівну відповідь отримає

Петро Бурковський і Олексій Гарань прокоментували Correio Braziliense, якою може бути відповідь Росії на бомбардування Севастополя
26 червня 2024

Тісні зв'язки Кім Чен Ина та Путіна можуть сигналізувати про ймовірну кризу на Корейському півострові в жовтні – попередження українського аналітика

Петро Бурковський про ймовірні провокації Північної Кореї та Росії на Корейському півострові напередодні виборів у США та яку небезпеку ц...
25 червня 2024

Коли побачать, що Росія ослаблена і ресурси зменшуються, може змінюватися позиція країн, які ми називаємо Глобальним Півднем – Олексій Гарань

Олексій Гарань про те, як трактувати поведінку країн, що не мають стабільної позиції щодо російсько-української війни і що сприятиме зрушенн...
22 червня 2024