Коментарі
Перегляди: 3070
3 серпня 2020

Ефективність роботи Президента і парламенту в другому кварталі експерти оцінили низько

Експерти у діяльності Президента України за останні три місяці найбільше балів дали за боротьбу з пандемією COVID-19, а найменше – кадровій політиці.

Про це свідчать результати експертного опитування «Політичний квартал: літо 2020», проведеного Фондом «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва, яке представив на пресконференції  політичний аналітик фонду Андрій Сухарина.

«Наразі найкраще оцінена боротьба з епідемією COVID-19, навіть трошки краще, ніж у попередньому кварталі. Але і тут це невисоко - це 2,7 бала. Стосовно найгіршого, що оцінено – це кадрова політика – 1,6 бала із 5», – сказав Андрій Сухарина.

Загалом, за словами аналітика, ефективність роботи Президента Володимира Зеленського опитані експерти оцінюють низько.

Якщо порівняти з попереднім кварталом, експерти краще оцінили роботу Зеленського у веденні зовнішньої політики – з 2,1 до 2,3 бала. Проте знизилася оцінка комунікації з суспільством – з 2,6 до 2,2 бала.

Ініціювання необхідних реформ Президентом опитані експерти оцінили на 2 бали, а врегулювання збройного конфлікту на Донбасі – на 1,9 бала. У цих сферах оцінка експертів не змінилася за останній квартал.

Роботу парламенту, за словами Андрія Сухарини, експерти оцінили  ще нижче. 

«З жодної сфери оцінка ефективності роботи монобільшості  не перевищила трьох  балів із п'яти, – каже аналітик. –  Але є одна сфера,  яку  оцінено задовільно,  це  цифрова  трансформація. Власне, ті певні активності й зрушення, які ми бачимо у цій сфері, можливо, вони не проривні, але вони є. І це відображено в оцінці  у три бали за п'ятибльною шкалою, яку дали експерти».

Найгірше, на думку експертів, парламент справляється з  правовою та антикорупційною політикою.

«Ефективність того, на чому будувалася виборча кампанія «Слуг народу»  і особисто Зеленського,  зокрема обіцянках посадок  та втілення антикорупційної реформи,  оцінюється експертами дуже слабо, на 1,6 бала.  Не значно краще більшості вдається політика національної безпеки та оборони, а також освітня та наукова політика», – підсумував Андрій Сухарина.

 

Останні новини з категорії Коментарі

Така доля соціологів – хтось завжди невдоволений результатами – Олексій Гарань

Олексій Гарань проаналізував соціологічні дані щодо довіри до президента Зеленського, прокоментував інтерв’ю глави держави з Лексом Фрідмано...
9 січня 2025

Російська агресія створила безпрецедентні виклики для регіональних систем освіти – Владислава Зновяк

Владислава Зновяк виступила з доповіддю під час презентації звіту за результатами моніторингу обстрілів навчальних закладів Сумщини та Херс...
9 січня 2025

Вибори – це інструмент оновлення влади, але не ціною дестабілізації в країні – Олексій Гарань

Олексій Гарань про виборчий процес в Україні в умовах та після завершення війни
8 січня 2025

Молдова між енергетичною залежністю та геополітичними безпековими викликами: як знайти вихід з кризи? – Маріанна Присяжнюк

Ситуацію з енергопостачанням до Молдови, а також політичні та соціально-економічні наслідки для регіону - проаналізувала Маріанна Присяжнюк
7 січня 2025