Коментарі
Перегляди: 1508
3 серпня 2020

Ефективність роботи Президента і парламенту в другому кварталі експерти оцінили низько

Експерти у діяльності Президента України за останні три місяці найбільше балів дали за боротьбу з пандемією COVID-19, а найменше – кадровій політиці.

Про це свідчать результати експертного опитування «Політичний квартал: літо 2020», проведеного Фондом «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва, яке представив на пресконференції  політичний аналітик фонду Андрій Сухарина.

«Наразі найкраще оцінена боротьба з епідемією COVID-19, навіть трошки краще, ніж у попередньому кварталі. Але і тут це невисоко - це 2,7 бала. Стосовно найгіршого, що оцінено – це кадрова політика – 1,6 бала із 5», – сказав Андрій Сухарина.

Загалом, за словами аналітика, ефективність роботи Президента Володимира Зеленського опитані експерти оцінюють низько.

Якщо порівняти з попереднім кварталом, експерти краще оцінили роботу Зеленського у веденні зовнішньої політики – з 2,1 до 2,3 бала. Проте знизилася оцінка комунікації з суспільством – з 2,6 до 2,2 бала.

Ініціювання необхідних реформ Президентом опитані експерти оцінили на 2 бали, а врегулювання збройного конфлікту на Донбасі – на 1,9 бала. У цих сферах оцінка експертів не змінилася за останній квартал.

Роботу парламенту, за словами Андрія Сухарини, експерти оцінили  ще нижче. 

«З жодної сфери оцінка ефективності роботи монобільшості  не перевищила трьох  балів із п'яти, – каже аналітик. –  Але є одна сфера,  яку  оцінено задовільно,  це  цифрова  трансформація. Власне, ті певні активності й зрушення, які ми бачимо у цій сфері, можливо, вони не проривні, але вони є. І це відображено в оцінці  у три бали за п'ятибльною шкалою, яку дали експерти».

Найгірше, на думку експертів, парламент справляється з  правовою та антикорупційною політикою.

«Ефективність того, на чому будувалася виборча кампанія «Слуг народу»  і особисто Зеленського,  зокрема обіцянках посадок  та втілення антикорупційної реформи,  оцінюється експертами дуже слабо, на 1,6 бала.  Не значно краще більшості вдається політика національної безпеки та оборони, а також освітня та наукова політика», – підсумував Андрій Сухарина.