Омар Ашур

закордонний дослідник, професор безпеки та військових досліджень і голова-засновник програми Критичних безпекових досліджень в Інституті післядипломної освіти Дохи

Омар Ашур – професор безпеки та військових досліджень і голова-засновник програми Критичних безпекових досліджень в Інституті післядипломної освіти Дохи. Він також є директором відділу стратегічних досліджень Арабського центру досліджень і політичних студій (ACRPS). Впродовж  десяти років (2008–2018) був штатним викладачем Університету Ексетер (Велика Британія) і протягом двох років (2006–2008) читав лекції в Університеті МакГілла (Канада). Раніше обіймав посаду старшого консультанта ООН з питань боротьби з тероризмом, реформування сектору безпеки та дерадикалізації. Професор Ашур був офіцером запасу британської армії та має докторський ступінь в університеті МакГілла. Омар Ашур спеціалізується на: обороні малих держав; боєздатності і бойовій ефективності; військових адаптаціях, інноваціях та трансформаціях державних та недержавних збройних акторів; асиметричній, класичній, іррегулярній та гібридній війні; аналізі систем озброєнь; боротьбі з повстанцями та тероризмом; колективній дерадикалізації.

Автор праць: “The De-Radicalization of Jihadists: Transforming Armed Islamist Movements (Routledge, 2009) and “How ISIS Fights: Military Tactics in Iraq, Syria, Libya and Egypt” (Edinburgh University Press, 2021) а також головний редактор “Bullets to Ballots: Collective De-Radicalisation of Armed Movements” (Edinburgh University Press, 2021). Наразі автор працює над проектом “Combat Effectiveness for Smaller States : The Case of Ukraine’s Armed Forces”.

Публікації експерта