Звернення до ЗМІ – серед лідерів із ефективності захисту прав людини
10 листопада в Інституті журналістики Київського національного університету імені Тараса Шевченка відбулася дискусія «Зміни в журналістській освіті: права людини як ціннісна основа».
Розмова йшла про те, якою має бути підготовка майбутніх журналістів із застосуванням підходу, заснованого на правах людини, а також як медіа повинні враховувати права та інтереси різних груп у своїй роботі.
Під час засідання голова правління ГО «Центр інформації про права людини» Тетяна Печончик і аналітик Фонду «Демократичні ініціативи» ім. Ілька Кучеріва Андрій Сухарина представили присутнім викладачам і студентам результати загальнонаціонального соціологічного дослідження «Права людини в Україні», яке було проведено Фондом «Демократичні ініціативи» ім. Ілька Кучеріва на замовлення Програми розвитку ООН в Україні та у співпраці з Офісом Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини і ГО «Центр інформації про права людини».
Відповідно до результатів опитування, безумовним лідером із ефективності захисту і відновлення порушених прав людини в уявленнях опитаних громадян є звернення до засобів масової інформації, і серед найбільш впливових каналів інформації, які позначилися на уявлення наших співвітчизників про права людини, є також ЗМІ.
Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Валерія Лутковська, зокрема, відзначила: «Сьогодні історичне засідання, яке, я дуже сподіваюсь, закладе міцне підґрунтя для подальших дій у розвитку знань журналістів у галузі прав людини. Ви вже знаєте, що в загальнонаціональному дослідженні журналісти згадуються декілька разів – як суб’єкти поширення інформації про права людини, і як суб’єкти захисту прав людини (з точки зору наших громадян), і взагалі як активні учасники в питанні захисту прав людини. Тому журналіст не може не знати, що таке права людини».
Уповноважений Верховної Ради України висловила переконання, що майбутні журналісти формуватимуть громадську формуватимуть громадську думку з урахуванням прав людини.