Залужний назвав ціну повернення до стабільності
Інтерв'ю Залужного британському The Economist примусить багатьох банкірів та інвесторів не лише переписувати прогнози на 2023 рік, а й поговорити з політиками про прискорення передачі Україні всіх необхідних озброєнь.
Виконавчий директор Фонду "Демократичні ініціативи" імені Ілька Кучеріва, аналітик Петро Бурковський звертає увагу, що інтерв'ю Залужного британському The Economist з'явилося в той момент, коли у передріздвяний/новорічний період більшість глобальних компаній та банків підбивають підсумки року та намагаються спрогнозувати найбільш ймовірні сценарії в майбутньому.
"Треба розуміти, що Україна, і армія, і суспільство не просто вразили весь світ своїм опором і першими перемогами у війні з сильнішим суперником, а й стерли на прах більшість попередніх прогнозів, – наголошує експерт. – Тепер думку Президента України, а також думку Головнокомандувача ЗСУ визнано як чинники світової політики".
За словами Петра Бурковського, заява Залужного про те, що Росія готує новий великий наступ, змусила цільову аудиторію Economist знову переписувати прогнози.
"Адже це означає, що будуть нові санкції, що Росія остаточно стане країною-ізгоєм, що Китаю не вдасться всидіти на двох стільцях – доведеться обирати між сценарієм глобального протистояння демократій з автократіями (звичайно, у другому таборі спільно з путінським режимом) та сценарієм деескалації або повернення до мирного співіснування. Що продовольча криза загострюватиметься. Що компанії, які працюють на оборонно-промислові комплекси, різко зростуть у ціні, а кібер-війни стануть ще жорстокішими", – пояснює аналітик.
Він наголосив, що холодним душем для багатьох на Заході стали слова Залужного про те, що і без західної допомоги Україна продовжить боротьбу з Росією – з метою повного знищення армії агресора. Переговорів до перемоги не буде. А війна йтиме не заради кращих переговорних позицій, а заради створення ситуації, коли Росія не загрожуватиме Україні.
"Оскільки на Заході цього хочуть не всі, нестабільність та непередбачуваність зростають, – вважає Петро Бурковський. – У той же час Залужний назвав досить невелику ціну повернення до стабільності: постачання Україні не менше 300 сучасних танків, 800 сучасних БМП, 500 самохідних гаубиць. Це зовсім невеликі кошти порівняно з тим, що можуть втратити найбільші фінансові та інвестиційні фонди, якщо війна стане тривалою і піде за непередбачуваним сценарієм. Що ж, сподіватимемося, що спонсори обох партій у США та більшості партій у Європі переконають політиків прислухатися до українського Головнокомандувача".
Джерело: Comments.ua