Коментарі
Перегляди: 821
26 серпня 2020

Якщо Лукашенко залишається при владі – це означає, що нікого, окрім Росії, у нього немає в союзниках

Протести в Білорусі тривають. Відносини між Києвом і Мінськом погіршуються. Чинний президент Олександр Лукашенко звинувачує Україну у втручанні в ситуацію в Білорусі. Проте Мінськ залишається майданчиком для зустрічей України та Росії в рамках Тристоронньої контактної групи з врегулювання конфлікту на Донбасі. Чи можуть постраждати переговори? Які ризики для України несуть події в Білорусі? Про це – у матеріалі журналістів спеціального проєкту Радіо Свобода «Донбас Реалії», з повним текстом якого можна ознайомитися тут.

Зокрема, на думку політичного аналітика Фонду «Демократичні ініціативи» Петра Бурковського,  зараз Україні варто остерігатися не стільки зміни майданчика для переговорів, скільки придушення протестів силовиками Лукашенка.

«Якщо Лукашенко залишається при владі – це означає, що нікого, окрім Росії, у нього немає в союзниках. Що стабільність його режиму, економічна стабільність – в повній волі Кремля. І що в обмін на це треба надавати якісь послуги», – каже політичний аналітик фонду «Демократичні ініціативи» Петро Бурковський.

Протяжність українсько-білоруського кордону – понад тисяча кілометрів. І в такій ситуації Росія може використовувати територію Білорусі у своїх інтересах проти України. Також у Російській Федерації з’являються нові економічні важелі впливу. Наприклад, 40% бензину в Україну надходить саме з Білорусі.

«Все це у якийсь критичний момент зможуть використати уже скоординовано і Росія, і Білорусь. Наприклад, запровадити ембарго на постачання енергоносіїв в Україну, скажімо так, щоб примусити Україну до певних поступок», – пояснює Петро Бурковський.