Олексій Гарань
Політолог, професор політології Києво-Могилянської академії, науковий директор Фонду Демократичні ініціативи
Коментарі
Перегляди: 669
26 червня 2017

Як має відбуватися деокупація Донбасу

Нині ми перебуваємо в тій ситуації, коли розуміємо, що мир на Донбасі за будь-яку ціну на умовах Путіна нас не влаштовує
 

Що таке детальна стратегія деокупації Донбасу? Я не дуже уявляю. Якщо там стоять російські війська, якщо територія контролюється озброєними проросійськими сепаратистами, мені важко зрозуміти, як це має відбуватися.

Вся ця деокупація може проходити тільки після того, як будуть виведені російські війська, після того, як складуть зброю всі формування. А в основі цього питання, насправді, лежать політичні домовленості, а не правові. Можна йти на якісь компроміси, але це політичні компроміси, для яких вибудовується відповідна правова база.

Наведу цікавий приклад. Я щойно повернувся з Колумбії, де вже більше 40 років існує партизанський рух, що називає себе марксистським, хоч насправді вони перетворились на наркодилерів і вважаються головним наркодилером країни. Що цікаво, псевдонім нинішнього лідера цього руху ФАРК – «Тимошенко» або «команданте Тимошенко». Після навчання в СРСР і на Кубі він взяв собі цей псевдонім на честь маршала Тимошенка.

Ми маємо виходити з реалій

В Колумбії була підписана мирна угода, за яку президент країни отримав Нобелівську премію миру. Але колумбійці на референдумі її не підтримали. Місцеві жителі незадоволені тим, що угода передбачає легалізацію всіх так званих «повстанців», що отримують амністію та квоту в парламенті без виборів. Ті, що викрадали людей, вбивали людей, контролювали наркоторгівлю. В результаті угоду довелося змінювати, її вже не ризикнули виносити на референдум, а провели лише через парламент. 

Але не дивлячись на всю цю ситуацію, країна розвивається та йде вперед. Ці «повстанці» затиснуті  десь у джунглях, а країна живе, розвивається і рухається вперед.

Звичайно, все це важко порівнювати, але я думаю, що зараз ми перебуваємо в тій ситуації, коли розуміємо, що мир за будь-яку ціну на умовах Путіна нас не влаштовує. Ми маємо виходити з реалій. А новий закон має зафіксувати ці реалії. Це те, що суспільство вимагало давно – назвати речі своїми іменами. Що це не АТО і що ці території є окупованими.   

Оригінал: Новое время

Top