Тарас Жовтенко

Сфера наукових інтересів: гібридні загрози та стратегії, інформаційно-психологічні операції, протидія дезінформації, безпекова політика США, НАТО, ЄС, європейська та євроатлантична безпека, воєнна політика і стратегія, геополітика і міжнародна безпека.

Коментарі
Перегляди: 941
23 січня 2024

Вплив Китаю на росію та інші агресивні режими – це золота акція, якою він торгуватиметься зі США – Тарас Жовтенко

Китай намагається  конвертувати в політичні дивіденди той  вплив, який він має на російську федерацію,  Північну Корею і  до певної міри  на  Іран. Це дає йому змогу з більш вигідних позицій торгуватися  зі Сполученими Штатами Америки  на  найвищому геополітичному рівні. Таку думку в коментарі хмельницькому телеканалу «ТВ7+» висловив безпековий аналітик Фонду «Демократичні ініціативи» Тарас Жовтенко.

За його словами, чим більше Китай може показати вплив на таких  критичних, з точки зору міжнародної безпеки, гравців,  як Північна  Корея і російська федерація, тим насправді більше дивідендів для себе може отримати у прямих переговорах зі США.

«Зрозуміло, що у цих переговорах і в цих геополітичних контактах зацікавлені обидві сторони, і кожна зі сторін   намагатиметься створити  для себе максимально сприятливі умови і максимально для себе вибити більше преференцій від іншої сторони. Тож вплив Китаю на такі агресивні режими, як Північна Корея або росія – це золота акція, якою він може торгуватися  зі США», – каже аналітик.

Він пояснив, що з огляду на це, усі заклики  української сторони до переговорів чи  прямих дипломатичних контактів з приводу впливу Пекіна  на Москву будуть в  даному разі занадто слабкі. Адже логіка  китайського керівництва базується на  геополітичному рівні протистояння зі США.

Останні новини з категорії Коментарі

США призупиняють постачання деякої зброї Україні: що Вашингтон хоче сказати Києву? – Петро Бурковський

Петро Бурковський в коментарі BBC розповів про наслідки призупинення Сполученими Штатами частини військових поставок Україні
3 липня 2025

«Рішення, що перезріло»: чому Україна виходить із договору про заборону протипіхотних мін, пояснив Тарас Жовтенко

Тарас Жовтенко розповів про суть і значення конвенції про заборону протипіхотних мін, а також чому Україна так запізно вийшла з цього дого...
3 липня 2025

Тривожна тенденція серед українців — Олексій Гарань

Олексій Гарань на Radio NV прокоментував дані соцопитування про те, як українці розуміють автократію та демократію та в якому напрямку розви...
2 липня 2025

Готуючись до майбутнього без США, Європа шукає власну ядерну «парасольку» – Тарас Жовтенко

Чому великі європейські країни більше не покладаються на Вашингтон у свої безпековій стратегії, пояснив Тарас Жовтенко
1 липня 2025