Події
Перегляди: 1906
4 березня 2014

Володимир Паніотто: Населення Росії не має великого бажання, щоб Україна входила до складу Росії

Про це під час прес-конференції «Росія як учасник політичного конфлікту в Україні: що буде далі?» повідомив генеральний директор Київського міжнародного Інституту соціології Володимир Паніотто, спираючись на дані російської дослідницької організації  «Левада-Центр» від 25 лютого 2014 року.

Більша частина населення, за словами соціолога, і в Росії, і в Україні хотіли б, щоб обидві держави залишалися незалежними, але дружніми. І лише деяка частина – приблизно15% –  і в Україні, і в Росії, хотіли б, щоб держави мали між собою кордони та митниці.

Володимир Паніотто повідомив, що з цікавістю стежили російські громадяни за подіями на Майдані. Так,  60% опитаних стежили за ними досить уважно. В більшої частини росіян події на Майдані викликали роздратування і обурення близько (50%). Так само більша частина росіян (43%), за даними опитування «Левада-Центру», вважають, що події на Майдані є спробою насильницького перевороту, в основному підтриманого Заходом (45%), хоча 32% росіян переконані, що тими, хто вийшов на Майдан, керували націоналістичні настрої. Обмірковуючи питання, на чийому боці в конфлікті «влада–народ» вони бачать себе, більшість росіян відповіла, що не підтримує жодну сторону протистояння. Із тих, хто симпатизує тій чи іншій стороні, у січні велике перевищення симпатії було на боці уряду (24%) супроти повсталих (9%). У лютневому опитуванні симпатії росіян перерозподілилися:  14% – за уряд, а 10% – за протестувальників.

Цікавою, на думку соціолога, є й динаміка з приводу того, хто передусім несе відповідальність за ескалацію конфлікту в Україні. Якщо ще в січні більшість росіян вину покладали на опозицію, то навіть при потужній пропагандистській війні в Росії, у лютому велика частина росіян стала вважати, що  винен у всьому  Янукович і його оточення (45%), констатував Володимир Паніотто.