Коментарі
Перегляди: 1863
22 березня 2017

Українці не відчувають оптимізму щодо стосунків з РФ

Українці критично ставляться до можливості поновлення відносин із Росією найближчим часом і переконані, що за нинішньої російської влади цього не станеться.

На цьому наголосила директор Фонду "Демократичні ініціативи" імені Ілька Кучеріва Ірина Бекешкіна, посилаючись на результати опитування, здійсненого у грудні 2016 року.

"Останні події, які відбулися - визнання Росією паспортів т.зв. "ДНР" та "ЛНР", "приватизація" підприємств, яка очевидно сталася з мовчазної згоди Росії, по-новому поставили це питання. Але навіть у грудні дуже незначною була частка оптимістів, які вважали, що нормалізація двосторонніх відносин між Україною і Росією можлива найближчим часом. Так вважали лише 10%. Кожен четвертий (24%) вважав, що вона в принципі неможлива ніколи. Але половина населення (49%) схилялася до думки, що ця нормалізація можлива, але у віддаленій перспективі", - зазначила Бекешкіна.

Головна умова для нормалізації відносин України і Росії, за її словами, - це зміна влади в Росії, перш за все, президента. Так вважають 47%. Деокупацію Донбасу, припинення військових дій називають основною умовою 43%. Повернення анексованого Криму під юрисдикцію України - 31%.

"Що нормалізація відносин з Росією відбудеться обов’язково і без будь-яких умов, вважає лише 8%", - підкреслила Бекешкіна.

Щодо того, яку позицію Україна повинна займати по відношенню до Росії зараз, в країні немає одностайної думки. Найбільше, понад третина (35%), вважають, що має бути максимальне обмеження контактів, згортання будь-якого співробітництва і збереження режиму санкцій та запровадження візового режиму. Але не набагато менше, 28%, вважають, що потрібно зберігати обмежене співробітництво в критично важливих сферах та питаннях, збереження контактів та двостороннього діалогу, але при цьому не переходити "червоні лінії", щодо яких неможливі компроміси - це питання окупації Криму та Донбасу.

"15% вважають, що потрібен пошук будь-яких компромісів з Росією, згода на умови Росії щодо Криму та Донбасу з метою якнайшвидшого врегулювання конфлікту та повернення до дружніх партнерських відносин. 21% своєї думки не визначили", - сказала соціолог.

Водночас вона наголосила, що в цих питаннях є значні регіональні відмінності.

"Якщо говорити про політику щодо Росії, то максимальне обмеження контактів, аж до запровадження візового режиму, підтримується на Заході України - 54%, відносно - підтримується в Центрі - 35%, менше підтримується на Півдні і Сході - 23,5%. І на Донбасі таку позицію підтримує кожен третій - 31%", - уточнила Бекешкіна.

Але на Сході, за її словами, переважає позиція обмеженого співробітництва в критично важливих сферах та питаннях - тобто збереження контактів та двостороннього діалогу з визначенням "червоних ліній". Така точка зору переважає на Донбасі - 35%. На Сході та Півдні трохи менше - 23,8% та 17,7%. В Центрі - 33%. Але пошук будь-яких компромісів, згода на умови Росії теж достатньо виражені на Півдні (майже 30%), Сході (майже 30%) і Донбасі (20%). Така позиція є абсолютно неприйнятною на Заході України, де її підтримує 5% і в Центрі - 7%", - підкреслила директор Фонду "Демократичні ініціативи".

"Тобто населення України досить песимістично ставиться до можливості найближчого відновлення відносин з Росією. Умови, які висуваються, принаймні за нинішньої влади не будуть реалізовані", - резюмувала Бекешкіна.

Опитування проведене соціологічною службою Центру Разумкова спільно з Фондом "Демократичні ініціативи" ім. Ілька Кучеріва з 16 по 20 грудня 2016 року в усіх регіонах України за винятком Криму та окупованих територій Донбасу. Опитано 2018 респондентів віком від 18 років. Теоретична похибка не перевищує 2,3%.

Укрінформ

Останні новини з категорії Коментарі

Ні політичних, ні дипломатичних можливостей для заморожування війни я не бачу – Марія Золкіна

Марія Золкіна в інтерв'ю «UKRLIFE з Людмилою Немирею» прокоментувала заяву Зеленського про підготовку до другого Саміту миру і пояснила,...
2 липня 2024

Москва не може прямо кинути виклик Вашингтону, бо Путін знає, яку руйнівну відповідь отримає

Петро Бурковський і Олексій Гарань прокоментували Correio Braziliense, якою може бути відповідь Росії на бомбардування Севастополя
26 червня 2024

Тісні зв'язки Кім Чен Ина та Путіна можуть сигналізувати про ймовірну кризу на Корейському півострові в жовтні – попередження українського аналітика

Петро Бурковський про ймовірні провокації Північної Кореї та Росії на Корейському півострові напередодні виборів у США та яку небезпеку ц...
25 червня 2024

Коли побачать, що Росія ослаблена і ресурси зменшуються, може змінюватися позиція країн, які ми називаємо Глобальним Півднем – Олексій Гарань

Олексій Гарань про те, як трактувати поведінку країн, що не мають стабільної позиції щодо російсько-української війни і що сприятиме зрушенн...
22 червня 2024