Петро Бурковський

Виконавчий директор Фонду "Демократичні ініціативи" імені Ілька Кучеріва

Коментарі
Перегляди: 302
8 вересня 2022

У МАГАТЕ підтвердили відповідальність росії у разі можливої катастрофи на ЗАЕС, тепер слово за G7, ЄС та коаліцією "Рамштайн" – Петро Бурковський

МАГАТЕ опублікувало звіт за підсумками місії на Запорізьку АЕС, в якому йдеться про те, що існує нагальна необхідність у тимчасових заходах щодо запобігання ядерній аварії, викликаної фізичними збитками, заподіяними військовими засобами.

Оцінюючи документ, виконавчий директор  Фонду "Демократичні ініціативи" імені Ілька Кучеріва, аналітик Петро Бурковський зазначив виданню  "Коментарі", що попередній звіт МАГАТЕ свідчить про відповідальність росії у разі можливої катастрофи.

"МАГАТЕ констатувало, що російські військові та військова техніка розміщені у турбінних залах ЗАЕС, де це неприпустимо. Також встановлено факт того, що російська військова присутність є фактором тиску на персонал станції та може підвищити ризик помилкових рішень. Міститься і вимога до росії припинити таку практику", – пояснює експерт.

 На його думку, для росії це – чергова дипломатична поразка. Адже світ отримує додатковий доказ на користь двох аргументів.

"Перший – санкції мають стати справді жорсткими. Зокрема, країна, яка порушує правила безпеки на ядерних об'єктах, не може займатися будівництвом та обслуговуванням атомних санкцій. Діяльність Росатому в інших країнах має бути припинена. Другий – Україна має отримати зброю, щоб завдати росії рішучої поразки та змусити російські війська звільнити ЗАЕС", – зазначає Петро Бурковський.

Тільки в такому разі, провадить він, безпеку ЗАЕС буде гарантовано відповідно до вимог МАГАТЕ.

 "Тепер слово за G7, ЄС та коаліцією "Рамштайн". І це сильний аргумент для канцлера Шольця та Соціал-демократичної партії Німеччини, які опираються наданню Україні німецьких танків. Що ж, ФРН має вибір: чи надати Україні танки чи нести спільно з росією відповідальність за небезпеку аварії на ЗАЕС", – констатує аналітик.
 

Останні новини з категорії Коментарі

США передали Путіну, щоб про ядерну валізку він не думав — Марія Золкіна

Марія Золкіна про наслідки псевдореферендумів, ядерний шантаж Росії і те, чому не варто легковажити з приводу мобілізації в Росії
28 вересня 2022

ЗСУ, ДСНС, Церква чи добровольці... Кому найбільше довіряють українці?

Петро Бурковський прокоментував результати опитування стосовно довіри українців до державних і соціальних інституцій
28 вересня 2022

Після санкцій Заходу за ядерний удар по Україні РФ витримає лише рік - Петро Бурковський

Росію після "ядерних санкцій" чекає цілковита економічна ізоляція, вважає Петро Бурковський
28 вересня 2022

Росія може розмістити на окупованих територіях ядерну зброю – Марія Золкіна пояснила, навіщо

РФ намагатиметься спровокувати дискусію на Заході, що Україні потрібно "забути" про ці території, вважає аналітик Марія Золкіна
25 вересня 2022