Тема України стає все більш токсичною для Білого дому

Коментарі
Перегляди: 2259
28 травня 2020
Марія Золкіна

політичний аналітик Фонду "Демократичні ініціативи" імені Ілька Кучеріва

У заяві колишніх послів США в Україні вони застерігають обидві адміністрації в Києві й у Вашингтоні, від того, щоб новий скандал, пов’язаний з "плівками Деркача", не був лінією розколу між двома країнами.

Про це в ефірі "Прямого" розповіла політичний аналітик Марія Золкіна.

"Зараз ми знову повторюємо ту саму помилку, наслідки якої були для України болісними минулого року. І це означає, що українська тема в Штатах не є настільки нейтральною чи об’єднуючою, як це було раніше, коли ми могли одночасно розраховувати на підтримку кожної з двох партій. При цьому не залежно від того, хто був президентом, і якою була адміністрація. Ми могли розраховувати на те, що Україна буде в пріоритеті. Зараз ця тема стає достатньо токсичною для Штатів… Навіть якщо в адміністрації Трампа була ідея призначити нового спеціального представника з питань України, то знайти таку людину, яка б погодилася взяти на себе цей токсичний тягар було б дуже важко", - сказала Золкіна.

Вона зауважила, що підтримка, яка надходить Україні від конгресменів, колишніх посадовців фактично балансує, підміняє в інфопросторі й політичному просторі брак державницької налагодженої лінії між Вашингтоном і Києвом.

"Вчора була оприлюднена заява колишніх послів США до України, в якій вони застерігають обидві адміністрації й в Києві, і у Вашингтоні, від того, щоб новий скандал, пов’язаний з цими плівками, щоб він не був лінією розколу між двома країнами, щоб це не стало причиною нового скандалу між Україною та США. І закликають повернутися до точки балансу, коли двопартійна підтримка у Вашингтоні була беззаперечною для будь-якого президента в Києві", - додала Золкіна.