Петро Бурковський

Виконавчий директор Фонду "Демократичні ініціативи" імені Ілька Кучеріва

США та Китай не зацікавлені в гострому протистоянні, – Петро Бурковський

Прес-служба спікера палати представників Конгресу США Ненсі Пелосі опублікувала програму її азіатського турне. Про візит на Тайвань, навколо чого було багато нагнітання останнім часом, не йдеться. Тим часом, у суботу, 30 липня, китайські військові провели навчання з бойовими стрільбами біля свого узбережжя навпроти Тайваню на тлі повідомлень про те, що Пелосі перебуває в небі дорогою до Азіатського регіону. Хто і навіщо загострює ситуацію із Тайванем? До чого це може призвести? Видання “Коментарі” із цими питаннями звернулося до експертів.

Виконавчий директор Фонду “Демократичні ініціативи” імені Ілька Кучеріва, аналітик Петро Бурковський пояснює:

“Візит Ненсі Пелосі до Тайваню і ситуація навколо нього обумовлена кількома важливими обставинами. По-перше, питання стримування авторитарного Китаю є особистим для голови більшості Демпартії у Палаті представників. Це її внутрішні переконання ще з 1990-х. По-друге, Вашингтон показує Бейцзіну (Пекіну), особисто товаришу Сі (Сі Цзіньпін, голова Китайської Народної Республіки – прим. ред.), що наслідування путінської політики та допомога Росії у війні з Україною дорого обійдеться Китаю. Якщо Бейзцін перетне ці “червоні лінії”, те саме зробить Вашингтон. І США все ще здатні не тільки завдати КНР економічних збитків, а й військової поразки. По-третє, у США йде виборча кампанія (мова про проміжні вибори, які проводяться в середині чотирирічного терміну повноважень президента – у даному випадку 8 листопада; заповнюються всі 435 місць у Палаті представників США та 33 або 34 зі 100 місць у Сенаті США – прим. ред.). Демпартію критикують за слабку підтримку України. Протистояння з КНР традиційно було більше темою республіканців, тому демократам потрібно показати твердість, щоб позмагатися за голоси частини виборців, що вагаються і голосують, то за одну, то за іншу партію.
Протистояння Китаю має і важливий економічний вимір: демократи хочуть показати, що вони займають жорстку позицію, незважаючи на те, що скасували низку антикитайських мит, запроваджених адміністрацією Трампа”.

За словами експерта, Китай все це чудово розуміє, але там також є своя внутрішня політика, і там теж влада грає на націоналістичних почуттях.

“Зрозуміло одне: обидві сторони не зацікавлені у гострому протистоянні, – зазначає Петро Бурковський. – Але після 20 років невдач зі спробами “зрозуміти путіна”, у США не гратимуть у “спроби зрозуміти китайських комуністів”. Отже, КНР вичікуватиме завершення війни в Україні, щоб визначитися з подальшими діями щодо Тайваню та США”.

 

Останні новини з категорії Коментарі

США та Китай не зацікавлені в гострому протистоянні, – Петро Бурковський

Петро Буроквський пояснив, якими обставинами обумовлений вірогідний візит Ненсі Пелосі до Тайваню
2 серпня 2022

Претенденти на посаду прем’єр-міністра Британії не змінюватимуть курсу щодо підтримки України. Проте можуть бути деталі... – Петро Бурковський

Чи сподіватися Україні на допомогу Британії з приходом нового прем’єр-міністра, пояснив Петро Бурковський
31 липня 2022

Коли іноземні чиновники відвідують Тайвань, офіційний Пекін сприймає це як своєрідне заохочення до незалежності острова

Чи може спалахнути війна двох супердержав – КНР та США – інтернет-виданню "Коментарі" розповів Олексій Живора
27 липня 2022

Ця домовленість з Росією була взагалі не про зерно: Марія Золкіна про перемовини в Стамбулі

Про перемовини в Стамбулі, обстріли Одеси після, реакцію світу та ситуацію з експортом зерна з України - на Громадському радіо з Марією Зо...
25 липня 2022