Події
Перегляди: 2438
9 грудня 2016

Презентація результатів загальнонаціонального соціологічного опитування «Права людини в Україні»

Нам необхідно допомогти українському суспільству вирости у своєму усвідомленні непорушності прав і свобод людини.Це зазначила Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Валерія Лутковська під час презентація результатів загальнонаціонального соціологічного опитування «Права людини в Україні».

«Результати опитування дуже важливі для нас, для правозахисників, донорської спільноти. Фактично ми маємо дорожню карту, яким чином діяти, у яких саме сферах. Найбільше, що мене вразило в результатах цього опитування, – це те, що 30% громадян України готові сьогодні відмовитися від реалізації своїх прав і свобод задля економічного зростання і добробуту своєї родини. Спільно з правозахисниками ми повинні ще більше працювати над тим, щоб донести українському суспільству думку про неможливість, навіть у випадку збройного конфлікту й економічної кризи, посягання на права людини і громадянські свободи, неможливість сприйняття громадянами обмеження прав і свобод як прийнятного явища», – переконана Валерія Лутковська.
Омбудсман України також повідомила присутнім,  що Комісар Ради Європи з прав людини наполягає на тому, що навіть під час боротьби з тероризмом (як відомо, на сьогодні чимало європейських країн стикнулися із загрозою тероризму), правозахисники і національні інституції з прав людини не повинні пасивно сприймати обмеження прав і громадянських свобод, натомість їм слід разом боротися за те, щоб права людини залишались пріоритетними в політиці держави, в політиці уряду і в розумінні самих громадян.
«Нам необхідно допомогти українському суспільству вирости у своєму усвідомленні непорушності прав і свобод людини, а також працювати над тим, щоб звернення до суду стало дієвим механізмом захисту і відстоювання своїх прав. На сьогодні українці шукають знайомства і готові давати хабар з метою захисту своїх прав, а нам необхідно переконати суспільство захищати права належним способом», – зауважила Валерія Лутковська.
Представивши перші результати опитування «Права людини в Україні», голова правління Фонду «Демократичні ініціативи» ім. Ілька Кучеріва Ірина Бекешкіна, зазначила, що на сьогоднішній день українців хвилює, насамперед, дотримання соціально-економічних прав, зокрема, на соціальне забезпечення, на житло, на гідну оплату праці, на освіту, що є цілком прогнозованим у ситуації економічної кризи.
Вона повідомила, що згідно з результатами опитування, найбільш важливими для населення України є права, пов’язані з забезпеченням життєвих потреб: на життя – 77,7%, соціальне забезпечення – 63,2%, на житло – 58,3%, на освіту – 57,2%, на працю – 55%, достойний життєвий рівень – 50,6%.
Оцінка населенням змін, які з часів Євромайдану відбулися в сфері прав людини, є достатньо песимістичною. Лише 3,9% відзначили, що ситуація в цій сфері поліпшилася, і ще 22,5% вважають, що ситуація з одними правами змінювалася на краще, а з іншими – на гірше. Натомість 35,2% відзначили, що ситуація однозначно стала гіршою, а ще 28,4% вважають, що ніяких змін не відбулося.
На думку українців, ефективними способами захисту прав людини в Україні є звернення до ЗМІ – 27,8%, до Європейського суду з прав людини – 19,3%, використання родичів і знайомих – 16,3%.
«Це дослідження представляє значний обсяг консолідованих даних про ситуацію з правами людини в Україні. У подальшому заплановано організувати консультативний процес, як долати виявлені проблеми. Ми будемо працювати, щоб існуюча Національна стратегія у сфері прав людини втілювалася», – повідомила під час презентації дослідження заступник директора Програми розвитку ООН в Україні Блерта Чела.

Загальнонаціональне соціологічне опитування «Права людини в Україні» проводилося з 22 жовтня по 6 листопада 2016 року Фондом «Демократичні ініціативи» ім. Ілька Кучеріва та фірмою «Юкрейніан соціолоджі сервіс» на замовлення Програми розвитку ООН в Україні та у співпраці з Офісом Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини і  ГО «Центр інформації про права людини». Усього було опитано 2002 респондентів за квотною загальнонаціональною вибіркою, яка за областями України, типами поселення (Київ, обласні центри, інші міста, села), статтю і віком репрезентує доросле населення (18 років і старше).

Останні новини з категорії Події

Зараз нам потрібно зробити складний вибір, якого Європа уникала весь цей час – Марія Золкіна під час брифінгу «Вплив президентських виборів у США на європейську безпеку»

Марія Золкіна поділилася думкою про те, як зміна адміністрації США потенційно вплине на підтримку України та російсько-українську війну заг...
22 листопада 2024

Українській національній ідентичності загрожує російська імперіалістична асиміляція – експерти

Тези круглого столу "Як українці повертаються до своєї ідентичності"
17 листопада 2024

Що дає надію на ефективність повоєнного відновлення України

Аналітикиня "Демініціатив" презентувала дані досліджень, здійснених на замовлення «Вікна Відновлення»
14 листопада 2024

Ключову роль у відновленні України відіграватимуть пересічні громадяни – Владислава Зновяк представила дані опитування громадської думки на Форумі Re:Open Zakarpattia

На Закарпатті відбувся 5-й форум ідей та рішень Re:Open Zakarpattia, де Фонд "Демократичні ініціативи" представив дані опитування громадськ...
13 листопада 2024