Половина українців допускають обмеження прав людей з "непопулярними" політичними поглядами - опитування

Коментарі
Перегляди: 2003
10 грудня 2018
Крім того, в Україні спостерігається високий рівень нетолерантності до ромів та представників ЛГБТ-спільноти.
 
Понад половина українців (51%) вважають допустимим обмеження прав людей з непопулярними політичними поглядами.
 
Про це свідчать результати дослідження «Що українці знають та думають про права людини: оцінка змін (2016-2018)», які в Міжнародний день прав людини представили на прес-конференції в УНІАН.
 
Зазначається, що така цінність, як толерантність, є важливою лише для чверті опитаних українців.

Рівень готовності населення до обмеження прав вразливих груп продовжує залишатися доволі суттєвим, і змін за два останні роки тут практично не відбулося. Так, 66% опитаних вважають, що можна обмежувати права наркозалежних людей, 56% - виправдовують обмеження прав колишніх засуджених, 51% - готові до обмеження прав людей із непопулярними політичними поглядами», - зазначила директор фонду «Демократичні ініціативи ім. Ілька Кучеріва» Ірина Бекешкіна.

Також, за її словами, високий рівень нетолерантності спостерігається стосовно ромів та представників ЛГБТ-спільноти (по 47%).

Незмінною лишається пасивність українців щодо захисту своїх прав. З тих осіб, які стикалися з ситуаціями порушення своїх прав 55% сказали, що вони ніколи не намагалися ці права захищати.

Згідно з висновками досліджень, високим залишається рівень сприйняття самосуду - 38% опитаних вважають, що самосуд припустимий при певних обставинах, а ще 12%, що самосуд сьогодні цілком виправданий та прийнятний. Лише половина населення зазначає неприпустимість таких дій.

Загальнонаціональне опитування було проведено фондом «Демократичні ініціативи ім. Ілька Кучеріва» у співпраці з громадською організацією «Центр інформації про права людини» за підтримки Програми розвитку ООН в Україні з 11 по 24 липня 2018 року.

Було опитано 1998 респондентів у всіх областях України та в Києві, крім окупованих територій. Максимальна похибка вибірки не перевищує 2,2%.

Перше базове дослідження про права людини в Україні було проведено у 2016 році. Для розуміння динаміки, змін та загальної ситуації у 2018 році була проведена друга хвиля дослідження.

УНІАН

Останні новини з категорії Коментарі

З часом позиції України ставатимуть більш виграшні, - Марія Золкіна

Марія Золкіна в коментарі австралійському мовнику ABC дала оцінку, коли очікувати паритету на полі бою.
5 липня 2022

НАТО більше не розглядає Росію як складного, але все-таки партнера ― Андрій Сухарина про нову концепцію Альянсу

Про нову концепцію НАТО і новий пакет допомоги для України після саміту НАТО в Мадриді Українському радіо розповів Андрій Сухарина
1 липня 2022

Чесність – професійна та людська – перше, що спадає на думку, коли говориш про Ірину Бекешкіну

Олексій Гарань у розмові зі журналістом Андрієм Куликовим анонсував презентацію книги "Ірина Бекешкіна. Поки ми живі..."
28 червня 2022

Маємо не впадати, ані у розпач, ані в ейфорію! Для цього не потрібно читати новини на ніч, – Олексій Гарань

Які настрої переважають в українському суспільстві після чотирьох місяців війни, розповів Олексій Гарань.
27 червня 2022