Коментарі
Перегляди: 2558
27 серпня 2020

Питання подачі води до Криму – один із небагатьох способів робити окупацію Криму економічно невигідною для Росії

Півострів Крим може отримати воду «в разі гуманітарної катастрофи».  Таку заяву в інтерв'ю «Українському радіо» зробив глава делегації України в Тристоронній контактній групі з врегулювання ситуації на Донбасі і перший президент України Леонід Кравчук. Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль раніше робив схожу заяву. У той же час, українська влада неодноразово озвучувала позицію, що дніпровська вода не піде в Крим до деокупації півострова. І Кравчук, і Шмигаль виключають подачу води для потреб російських військових у Криму, але не пояснюють, яким чином вдасться контролювати те, хто споживає дніпровську воду.

Що стоїть за заявами українських політиків про подачу води на анексований півострів? Чи реально подати воду населенню, виключивши можливість використання її російськими військовими? Про ці та інші актуальні теми  –  у спецпроєкті «Крим.Реалії»  Радіо Свобода з журналісткою Оленою Ремовською.

Олексій Гарань, професор політології НаУКМА, науковий директор Фонду «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва так прокоментував ( з 45:30 хв) цю ситуацію:

– Із цих заяв  складно зрозуміти, про що насправді йде мова. Бо не перший раз з боку влади, команди Зеленського, робляться такі заяви. Згадайте заяву Шмигаля, а перед цим щ Арахамія. На той час все це спричинило дуже бурхливу реакцію.

І тоді говорилося,  що це може бути якоюсь спробою зондування української громадської думки. Адже ми розуміємо, що Росія вкрай зацікавлена ​​в тому, щоб Україна почала поставки води в Крим, бо Росія з цим не справляються. Ситуація справді критична.  А Росія вважає, що попри те, що Крим окупований,  Україна  має  виконувати  свої обов'язки.

В той же час, для України це один з небагатьох способів реально  брати участь у санкціях проти Росії, робити окупацію Криму економічно невигідною для Росії. Тоді була критика на заяви Арахамія і Шмигаль, і  влада відступила. Що стосується нинішньої заяви Кравчука, може, це такий дипломатичний камуфляж, може, це просто розмови. Леонід Кравчук останнім часом робить дуже багатьох різних заяв, які загалом складно оцінити. Тому потрібно чітко сказати, що він мав на увазі.

Я хочу сказати, що Україна – не Росія,  вона не є Мордором,  вона  не є імперією зла. І якщо, не дай Бог, справді дійде до гуманітарної катастрофи, думаю, що ми повинні допомогти нашим громадянам України, кримським татарам, навіть російським, які там живуть. Але це може бути тільки в крайньому разі. І ми повинні чітко заявляти – відповідальність лежить на Росії, вона повинна забезпечувати водою і кримські підприємства, і кримське населення. І звичайно, не повинно бути ні в якому разі такого, коли Україна почне постачати воду, а вона піде або російським підприємствам, або, ще гірше, російським військовим. Це те, що чого хоче Путін.
Тому я порадив би і Кравчуку, і представникам влади бути дуже обережними з такими заявами.

Останні новини з категорії Коментарі

Паризькі зустрічі: США «умивають руки» – Тарас Жовтенко

Тарас Жовтенко аналізує новий етап дипломатичних зусиль США, Європи та України щодо врегулювання війни
18 квітня 2025

Нам треба думати про те, що вигідно Україні – і не боятися «червоних ліній» Кремля – Олексій Гарань

Якими можуть бути форми військової присутності Заходу в Україні та як на це може відреагувати Кремль — пояснює професор політології Олексій...
17 квітня 2025

Чи втримає Європа Молдову та Румунію: Маріанна Присяжнюк про потенційний вплив Росії на вибори у цих країнах

Маріанна Присяжнюк пояснила, як Росія через старі й нові обличчя формує проксі-вплив у Молдові та Румунії і які ризики це несе для регіону т...
16 квітня 2025

Європа не запитуватиме Росію, що їй прийнятно чи неприйнятно: Путіна поставлять перед фактом – Тарас Жовтенко про розгортання європейських армій в Україні

Тарас Жовтенко про рекордне фінансування військових потреб України, перспективу розгортання європейських сил стримування в Україні та ін.
15 квітня 2025