Підриви ТЦК: російська спецоперація чи напруга через мобілізацію? – думка Олексія Гараня
У Кам'янці-Подільському пролунав вибух біля будівлі районного ТЦК. Попередньо загинув один чоловік, четверо людей травмовані. Відбулися вбивство військового на АЗС у Пирятині, вибухи біля ТЦК у Рівному та Павлограді.Чи справді система мобілізації потребує негайних змін, як зупинити хвилю агресії проти військових, чи мають право члени ТЦК відкривати вогонь у відповідь на обстріли, якими мають бути відносини між владою, військовими та суспільством, чому зростає напруга в тилу та що чекає на Україну, якщо нічого не зміниться – ці та інші теми обговорили з експертами у випуску токшоу Першого Суспільного «Новий відлік» журналісти Андрій Діхтяренко та Власта Лазур.
Зокрема, Олексій Гарань, професор політології Києво-Могилянської академії, науковий раднтк Фонду «Демократичні ініціативи», висловив свою думку про те, чи є розкол в українському суспільстві (з 05:10 хв.) та про чесну розмову влади з українським суспільством і справедливість мобілізації (1:22:00).
«Я згоден з основною думкою, що комунікація з суспільством щодо мобілізації важлива, але вона не може замінити реальних дій. Мають бути реальні дії. Якщо ми говоримо про справедливість і про те, що мобілізація має відбуватися по-новому, то чому відповідальність знову перекладається на Генеральний штаб? Йому ставлять завдання, які практично неможливо виконати, і це неминуче призведе до комунікаційних збоїв», – зазначив Олексій Гарань.
Він наголосив, що для нього показником справедливості є не те, що хтось має мобілізуватися і воювати за країну, а коли мобілізуються родичі та друзі чиновників різних рівнів.
«Це було б свідченням того, що наші діти, брати, зяті воюють нарівні з іншими. Однак питання мобілізації потрібно вирішувати комплексно, включаючи проблеми демобілізованих, поранених і тих, хто повертається додому. Важливо, щоб бійці після повернення бачили гідне ставлення до себе», – зазначив науковець.