Події
Перегляди: 2325
8 жовтня 2012

Опозиція виграє вибори за партійними списками

Якби парламентські вибори відбулися наприкінці вересня, опозиція могла б розраховувати на 118 мандатів за партійними списками, провладна коаліція - на 107 мандатів. Про це свідчать результати дослідження, проведеного фондом Демократичні ініціативи спільно з Київським міжнародним інститутом соціології, які сьогодні на прес-конференції представив президент КМІС Валерій Хмелько.

Валерій Хмелько зазначив, що якби вибори відбулися наприкінці вересня, найбільше прихильників серед усіх виборців було б у Партії регіонів (19%). У партії Віталія Кличка УДАР було б 13%,ВО Батьківщина - 12%, Комуністичої партії України - 8%, ВО Свобода - 4%, Україна-Вперед - 2%, Наша Україна - близько 1%. Решта 15 партій, за словами Хмелька, набирають менше 1% кожна.

Соціолог підкреслив, що 16% виборців вирішили не брати участі у виборах, а ще 23% не визначилися, чи брати участь і за кого голосувати. "Таким чином, якби вибори проходили під час нашого опитування, у голосуванні не взяли б участь 39% виборців", - сказав він.

Хмелько пояснив, що, виходячи з приблизної явки в 61%, голоси між партіями розподілися би наступним чином: Партія регіонів - 31%, УДАР - 21%, ВО Батьківщина - 20%, КПУ - 13%, ВО Свобода - 7%, Україна -Вперед - 3%, Наша Україна - 2%: "У результаті, якщо виходити з такої готовності виборців, у Верховну Раду пройшли б п'ять партій. При цьому провладна коаліція в сумі отримала б 44% голосів, а опозиція - 48%. Решта 8% розподілилися б між п'ятьма партіями, тобто влада отримала б за партійними списками 107 мандатів, а опозиція - 118 ".

Дослідження було проведене фондом Демократичні ініціативи спільно з КМІС з 18 вересня по 4 жовтня у всіх регіонах України. Опитано 2043 респондента, похибка вибірки становить 2,2%.

ЛIГАБiзнесIнформ
Информационное агентство
www.liga.net

Останні новини з категорії Події

Для Росії вплив на вибори в країнах Європи – частина ширшого геополітичного задуму – Тарас Жовтенко

Тарас Жовтенко взяв участь в експертній дискусії “Європейська інтеграція України крізь призму виборів у країнах ЄС”
2 квітня 2025

Як війна вплинула на жінок-активісток в Україні: презентація результатів дослідження

Центр прав людини ZMINA спільно з "Демініціативами" презентували результати соціологічного дослідження про ризики, з якими стикаються жінки-...
9 березня 2025

Свобода, безпека, добробут: що українці цінують найбільше під час війни – експертне обговорення

Тези з презентації соціологічного дослідження «Свобода, безпека, добробут. Думка українців під час війни»
24 лютого 2025

Чим більше минає часу, тим яскравішим постає її образ – колеги про внесок Ірини Бекешкіної в соціологію та демократію України

4 лютого в УКМЦ відбулася дискусія «Соціологія та війна.Ступінь достовірності та рівень довіри», під час якої колеги згадували внесок І.Беке...
7 лютого 2025