Події
Перегляди: 791
17 лютого 2023

Оголошуємо переможців цьогорічної програми підтримки українських студій імені І. Лисяка-Рудницького

Довгострокова програма підтримки проєктів з україністики для освітніх, наукових, культурних інституцій та аналітичних центрів

Програма покликана

  • поглибити знання і розуміння України та її культурного спадку серед різних іноземних аудиторій; 
  • сприяти зростанню експертного знання про Україну;
  • сприяти новим дослідженням у сфері україністики та збільшити видимість існуючих;
  • посилити міжкультурну та наукову комунікацію;
  • розширити використання цифрових технологій у гуманітаристиці.

Читати більше

Програма 2022-2023​

Програма має на меті підтримати три проєкти, що в результаті експертного оцінювання наберуть вищі бали відносно інших, у розмірі до 450 000 грн з урахуванням усіх загальнообов’язкових податків та зборів.

Детально про програму 2022-2023

Проєкти-переможці 2022-2023

  • Створення польськомовної версії інноваційної освітньої платформи «UCulture» 

«UCulture» – це платформа для поширення знань в царині української культури, напрацьованих провідними українськими та зарубіжними дослідниками. На сайті розміщено концептуальні академічні лекції, а також інтерв’ю з провідними культурологами, істориками, мистецтвознавцями, практиками та експертами з формування культурного простору. Платформа доступна українською мовою. Польськомовна версія матеріалів дозволить наблизити її до польської аудиторії, уможливить використання напрацювань платформи у навчальному процесі. Проєкт важливий, адже актуалізує історичні здобутки української нації в європейському культурно-освітньому контексті. 

Проєкт ініційований Довгою Ларисою Михайлівною, доктором філософських наук, професором кафедри культурології Національного університету «Києво-Могилянська Академія». Партнерами проєкту є кафедра польсько-українських студій факультету міжнародних і політичних студій Ягеллонського університету.

  • Проведення Міжнародної конференції креативних індустрій «Харків. Культура. Залізобетон: виклики, можливості, перспективи»

Ціллю конференції креативних індустрій є розкрити сучасний стан галузі культури, налагодити співпрацю між українськими та європейськими інституціями, напрацювати шляхи трансформації галузі через створення горизонтальних зв’язків. Проєкт привертає увагу європейської культурної спільноти до руйнувань та викликів, що постали перед культурними індустріями України та безпосередньо Харкова в результаті російського повномасштабного вторгнення. У конференції візьмуть участь культурні та театральні діячі з України, Литви, Італії, Швеції, Нідерландів, Фінляндії, Німеччини.

Проєкт реалізується Харківським національним академічним театром опери та балету імені М.В. Лисенка у співпраці з Teatro del Buratto (Мілан, Італія), Литовським національним театром опери та балету (Вільнюс, Литва) та Харківським національним педагогічним університетом ім. Г. С. Сковороди (Харків, Україна).

  • Переклад та поширення англомовних джерел з історії Євромайдану та Революції Гідності  

Проєкт «Голоси Євромайдану у глобальних студіях протестів та солідарності» передбачає англомовний переклад джерел до вивчення Євромайдану та Революції Гідності, які були зібрані у грудні 2013 — лютому 2014. Переклад допоможе зробити ці джерела доступнішими для дослідників закордоном та сприятиме включенню українського досвіду в тематичні освітні курси та порівняльні студії протестних рухів, активізму, солідарності в іноземних ВНЗ. Проєкт долучиться до поширення інформації про ці події історії України у 10 річницю початку Євромайдану, яка припадає на листопад 2023 року.

Проєкт реалізується Центром міської історії Центрально-Східної Європи

Останні новини з категорії Події

На полях засідання Африканського Союзу в Аккрі: експерти з Південної Африки та України представили три аналітичні доповіді щодо взаємодії України та АС на шляху до африканської та світової безпеки

Експерти Гани, Південної Африки та України обговорили, як африканські країни можуть просувати зміни, які сприятимуть безпеці на африканськом...
23 липня 2024

Українці виявляють високу довіру європейським інституціям, проте більшість громадян все ще не відчуває себе європейцями – експертне обговорення даних соцопитування

З презентації опитування "Чи відчувають українці себе європейцями й наскільки довіряють європейським інституціям"
17 липня 2024

Чого досягає Кремль війною на виснаження і які втрати РФ можуть зупинити Путіна – обговорили експерти

З презентації аналітичної доповіді «Загрози нацбезпеці й оборонні тренди в Україні: аналітичний огляд тенденцій ІІ кварталу 2024 року»
5 липня 2024

Більшість своїх інформаційних атак росіяни останнім часом спрямовують на Європу — експертне обговорення

Основні інформаційні загрози Україні за квітень-червень 2024 року обговорили експерти
21 червня 2024