Події
Перегляди: 721
17 лютого 2023

Оголошуємо переможців цьогорічної програми підтримки українських студій імені І. Лисяка-Рудницького

Довгострокова програма підтримки проєктів з україністики для освітніх, наукових, культурних інституцій та аналітичних центрів

Програма покликана

  • поглибити знання і розуміння України та її культурного спадку серед різних іноземних аудиторій; 
  • сприяти зростанню експертного знання про Україну;
  • сприяти новим дослідженням у сфері україністики та збільшити видимість існуючих;
  • посилити міжкультурну та наукову комунікацію;
  • розширити використання цифрових технологій у гуманітаристиці.

Читати більше

Програма 2022-2023​

Програма має на меті підтримати три проєкти, що в результаті експертного оцінювання наберуть вищі бали відносно інших, у розмірі до 450 000 грн з урахуванням усіх загальнообов’язкових податків та зборів.

Детально про програму 2022-2023

Проєкти-переможці 2022-2023

  • Створення польськомовної версії інноваційної освітньої платформи «UCulture» 

«UCulture» – це платформа для поширення знань в царині української культури, напрацьованих провідними українськими та зарубіжними дослідниками. На сайті розміщено концептуальні академічні лекції, а також інтерв’ю з провідними культурологами, істориками, мистецтвознавцями, практиками та експертами з формування культурного простору. Платформа доступна українською мовою. Польськомовна версія матеріалів дозволить наблизити її до польської аудиторії, уможливить використання напрацювань платформи у навчальному процесі. Проєкт важливий, адже актуалізує історичні здобутки української нації в європейському культурно-освітньому контексті. 

Проєкт ініційований Довгою Ларисою Михайлівною, доктором філософських наук, професором кафедри культурології Національного університету «Києво-Могилянська Академія». Партнерами проєкту є кафедра польсько-українських студій факультету міжнародних і політичних студій Ягеллонського університету.

  • Проведення Міжнародної конференції креативних індустрій «Харків. Культура. Залізобетон: виклики, можливості, перспективи»

Ціллю конференції креативних індустрій є розкрити сучасний стан галузі культури, налагодити співпрацю між українськими та європейськими інституціями, напрацювати шляхи трансформації галузі через створення горизонтальних зв’язків. Проєкт привертає увагу європейської культурної спільноти до руйнувань та викликів, що постали перед культурними індустріями України та безпосередньо Харкова в результаті російського повномасштабного вторгнення. У конференції візьмуть участь культурні та театральні діячі з України, Литви, Італії, Швеції, Нідерландів, Фінляндії, Німеччини.

Проєкт реалізується Харківським національним академічним театром опери та балету імені М.В. Лисенка у співпраці з Teatro del Buratto (Мілан, Італія), Литовським національним театром опери та балету (Вільнюс, Литва) та Харківським національним педагогічним університетом ім. Г. С. Сковороди (Харків, Україна).

  • Переклад та поширення англомовних джерел з історії Євромайдану та Революції Гідності  

Проєкт «Голоси Євромайдану у глобальних студіях протестів та солідарності» передбачає англомовний переклад джерел до вивчення Євромайдану та Революції Гідності, які були зібрані у грудні 2013 — лютому 2014. Переклад допоможе зробити ці джерела доступнішими для дослідників закордоном та сприятиме включенню українського досвіду в тематичні освітні курси та порівняльні студії протестних рухів, активізму, солідарності в іноземних ВНЗ. Проєкт долучиться до поширення інформації про ці події історії України у 10 річницю початку Євромайдану, яка припадає на листопад 2023 року.

Проєкт реалізується Центром міської історії Центрально-Східної Європи

Останні новини з категорії Події

Більшість українців не підтримує прихід до влади після війни жодної з чинних партій

Експертне обговорення результатів опитування соціологічної служби Центру Разумкоа "Оцінка ситуації в країні, довіра до соціальних інститутів...
12 квітня 2024

«Молодь і люди середнього віку стануть рушійною силою нашого відновлення»

Презентація загальнонаціонального соціологічного опитування Фонду «Демократичні ініціативи», проведеного на замовлення мережі «Вікно Відновл...
29 березня 2024

Більшість українців вірять: Україна відновить свій довоєнний соціально-економічний потенціал

Експертне обговорення результатів загальнонаціонального опитування щодо проблем відновлення України та медіаспоживання громадян, проведеного...
19 березня 2024

Відбулася презентація результатів дослідження впровадження НУШ у 5–6-х класах

Експерти обговорили результати дослідження “Нова українська школа” в 5–6-х класах: виклики впровадження”
15 березня 2024