Коментарі
Перегляди: 975
18 листопада 2021

Обмін міжрегіональним досвідом всередині українського дискурсу дасть українцям кращу якість політичної участі, – Євген Глібовицький

Різні українські регіони, різні українські історичні пам'яті мають різні підходи до політичної участі, зазначив  партнер pro.mova, співзасновник Несторівської групи Євген Глібовицький під час онлайн-конференції. Тому дуже важливим є обмін міжрегіональним досвідом всередині українського дискурсу, переконаний експкерт.

«Це фактично питання так само і про внутрішню мобільність українську, але не тільки про туристичну мобільність, а й про мобільність із зануренням у життя інших громад, про мобільність, яка дає змогу зрозуміти, яким чином в іншому регіоні вирішується те саме питання», – пояснює  він.

Як відзначає Євген Глібовицький,  наприклад, із галицької перспективи дуже часто  не видно, як  думають наддніпрянці чи слобожанці, чи південні українці, чи донбасці, і навпаки. І на прикладі  будь-якого регіону  можна побачити, як з точки зору цього регіону складно зрозуміти дискурс іншого.

«Ці моменти стають особливо актуальними тоді, коли ми, скажімо, маємо ситуацію, де на підставі історичного досвіду приймаються рішення про загострення або, навпаки, про деескалацію. Наприклад, у галицькому і донбаському історичному досвіді є досвід продуктивного застосування організованого насильства. В інших українських регіональних досвідах немає цього досвіду. І відповідно в критичних ситуаціях при виникненні криз галичани і донбасці схильні піднімати ставки. Інші схильні навпаки – грати на пониження ставок», – каже Євген Глібовицький.

Відтак він стверджує, що краще розуміння  регіональних політичних культур, регіональних історичних особливостей, причому не теоретизоване, а  намацальне, дасть українцям кращу якість політичної участі, сприятиме  підвищенню суб'єктності громадян, зокрема оздоровленню їх від історичних травм.

Останні новини з категорії Коментарі

Паризькі зустрічі: США «умивають руки» – Тарас Жовтенко

Тарас Жовтенко аналізує новий етап дипломатичних зусиль США, Європи та України щодо врегулювання війни
18 квітня 2025

Нам треба думати про те, що вигідно Україні – і не боятися «червоних ліній» Кремля – Олексій Гарань

Якими можуть бути форми військової присутності Заходу в Україні та як на це може відреагувати Кремль — пояснює професор політології Олексій...
17 квітня 2025

Чи втримає Європа Молдову та Румунію: Маріанна Присяжнюк про потенційний вплив Росії на вибори у цих країнах

Маріанна Присяжнюк пояснила, як Росія через старі й нові обличчя формує проксі-вплив у Молдові та Румунії і які ризики це несе для регіону т...
16 квітня 2025

Європа не запитуватиме Росію, що їй прийнятно чи неприйнятно: Путіна поставлять перед фактом – Тарас Жовтенко про розгортання європейських армій в Україні

Тарас Жовтенко про рекордне фінансування військових потреб України, перспективу розгортання європейських сил стримування в Україні та ін.
15 квітня 2025