Коментарі
Перегляди: 298
18 листопада 2021

Обмін міжрегіональним досвідом всередині українського дискурсу дасть українцям кращу якість політичної участі, – Євген Глібовицький

Різні українські регіони, різні українські історичні пам'яті мають різні підходи до політичної участі, зазначив  партнер pro.mova, співзасновник Несторівської групи Євген Глібовицький під час онлайн-конференції. Тому дуже важливим є обмін міжрегіональним досвідом всередині українського дискурсу, переконаний експкерт.

«Це фактично питання так само і про внутрішню мобільність українську, але не тільки про туристичну мобільність, а й про мобільність із зануренням у життя інших громад, про мобільність, яка дає змогу зрозуміти, яким чином в іншому регіоні вирішується те саме питання», – пояснює  він.

Як відзначає Євген Глібовицький,  наприклад, із галицької перспективи дуже часто  не видно, як  думають наддніпрянці чи слобожанці, чи південні українці, чи донбасці, і навпаки. І на прикладі  будь-якого регіону  можна побачити, як з точки зору цього регіону складно зрозуміти дискурс іншого.

«Ці моменти стають особливо актуальними тоді, коли ми, скажімо, маємо ситуацію, де на підставі історичного досвіду приймаються рішення про загострення або, навпаки, про деескалацію. Наприклад, у галицькому і донбаському історичному досвіді є досвід продуктивного застосування організованого насильства. В інших українських регіональних досвідах немає цього досвіду. І відповідно в критичних ситуаціях при виникненні криз галичани і донбасці схильні піднімати ставки. Інші схильні навпаки – грати на пониження ставок», – каже Євген Глібовицький.

Відтак він стверджує, що краще розуміння  регіональних політичних культур, регіональних історичних особливостей, причому не теоретизоване, а  намацальне, дасть українцям кращу якість політичної участі, сприятиме  підвищенню суб'єктності громадян, зокрема оздоровленню їх від історичних травм.

Останні новини з категорії Коментарі

Українці добре ставляться до своєї діаспори, але запровадження подвійного громадянства створить додаткове напруження у суспільстві, — Петро Бурковський

Обіцянка множинного громадянства, заява про прямі переговори з Росією тощо — Радіо НВ аналізує з Петром Буроквським щорічне послання презид...
2 грудня 2021

Гарний учень Трампа. Володимир Зеленський показує себе борцем з олігархами і корумпованими елітами

Громадське радіо разом із Петром Бурковським проаналізувало щорічне послання Президента Зеленського до ВРУ
2 грудня 2021

Прямі переговори. Коли Зеленський зустрінеться з Путіним?

Чому президент Зеленський робить заяви про необхідність прямого діалогу з Кремлем — аналізує Марія Золкіна
1 грудня 2021

Небезпечна гра. Що показала пресконференція Зеленського

В Україні не вигравала жодна влада, яка намагалася встановити авторитаризм.
29 листопада 2021