Петро Бурковський

Виконавчий директор Фонду "Демократичні ініціативи" імені Ілька Кучеріва

Коментарі
7 вересня 2023

Новому міністру оборони доведеться серйозно попрацювати з Конгресом США та Пентагоном – Петро Бурковський

Зміна міністра оборони України збіглася у часі з затвердженням  державного бюджету в Конгресі США та зміною міністра оборони Великої Британії. Чи матимуть ці події  вплив на військову  підтримку України і чи слушною є теза, що західна підтримка України не залежить від зміни конкретних посадових осіб в Україні? Про це телеканал «Прямий» поговорив із виконавчим директором Фонду «Демократичні ініціативи» ім. Ілька Кучеріва Петром Бурковським.

На думку аналітика, Україна переживає  складний період. Він пояснив, що нині у США триває  процес  затвердження  державного бюджету в Конгресі, зокрема  його оборонної частини,  де передбачені кошти й для України. Торік Пентагон  виділив на допомогу Збройним силам України 800 млн доларів. Були також окремі президентські програми, в межах яких було передано велику кількість зброї із  армійських запасів США. В усіх випадках, коли ведуться переговори щодо посилення безпеки України – чи то з Конгресом, чи то з Пентагоном,  ключову роль відіграють  Міністерство оборони України і Генеральний штаб ЗСУ, каже Петро Бурковський.

«Спілкування відбувається на рівні міністрів оборони  і  керівників Генерального штабу. Тому зміни в Міноборони – це завжди виклик для обох сторін.  Новому керівнику потрібно налагодити стосунки зі своїми колегами в США – з конгресменами і сенаторами – і переконати їх, що допомога Україні не повинна бути зменшена. А зараз у США розпочалася виборча кампанія, тривають дебати, і ми бачимо, як прихильники Трампа в Конгресі, в обох палатах, намагаються заблокувати допомогу Україні. Вони  відкрито вимагають, що проголосують за новий державний бюджет лише за умови, якщо серед інших їхніх вимог буде й вимога скоротити або припинити військову допомогу Україні. Тому новому міністру оборони доведеться досить серйозно попрацювати з Конгресом і Пентагоном», – заявив Петро Бурковський.

Він також зазначає, що не варто наводити паралелі між відставкою глави українського оборонного відомства та зміною міністра оборони у Великій Британії,  як це роблять у ЗМІ, мотивуючи, що їм обом доведеться вчитися вибудовувати нові зв’язки.

Відмінність полягає у тому, пояснює аналітик, що Велика Британія не веде війну проти набагато сильнішого суперника.

«Нас не можна порівнювати з Британією. У Британії  сучасний розвинений військово-промисловий комплекс, вони виробляють крилаті ракети, вони будують атомні підводні човни, ядерну зброю і  носії для неї,  вони будують власні літаки  і багато чого іншого  –  бронетехніку і весь набір боєприпасів. У нас такого немає, тому тут роль комунікації з високопосадовцями, з комерційними компаніями  є критично важливою. А головна проблема в тому,  що немає часу вчитися».

За ці  вісімнадцяти місяців війни Україна поступово переходить від радянських стандартів до західних зразків озброєння. Виробляти все це у великих кількостях неможливо,  і  тому країна  критично залежна від своїх західних союзників, насамперед від Сполучених Штатів. За таких умов заслуг попереднього міністра оборони буде замало, переконаний Петро Бурковський.

«Новий міністр оборони має бути гарним комунікатором і професіоналом, розумітися на внутрішньому і  міжнародному праві. Міністерство оборони – складне відомство,  є багато речей, які треба змінювати. Попередньому міністру не все вдалося, є багато проблем із майновим забезпеченням збройних сил. Є багато виробничих, управлінських процесів, які треба налагоджувати. І  якщо людина цього не знає, нам не уникнути помилок. А помилки на війні завжди дорого коштують, бо вимірюються людськими життями. Тому навіть якщо міністр не є фахівцем у всьому, він повинен підібрати команду  заступників, з яких хтось займався би закупівлями, хтось – майновим забезпеченням, хтось – медичним забезпеченням. І всі ці люди повинні бути чесними та непідкупними», – резюмував Петро Бурковський.

Останні новини з категорії Коментарі

Географію прильотів треба розширювати, а знищення російських військових цілей на території Росії – легальні з погляду міжнародного права – Тарас Жовтенко

Про значення чергових ударів по Криму розповів Тарас Жовтенко
2 жовтня 2023

ІПСО росіян про «мирні переговори та ядерний удар» спрямована і на західну аудиторію

Переговори або ядерний удар – що мають на увазі кремлівські ЗМІ, поширюючи це ІПСО – пояснив Тарас Жовтенко
29 вересня 2023

Нелогічно орієнтуватися на те, що Росія все ще може завдати ядерного удару, і робити допомогу Україні заручницею цих побоювань – Марія Золкіна

Що заважає Вашингтону надати Україні ATACMS, якою є нинішня стратегія допомоги США та чого чекати в плані допомоги від європейських країн, р...
27 вересня 2023

ЗСУ може накрити вже 70% цілей у Криму – Тарас Жовтенко

Тарас Жовтенко про те, від чого залежатимуть подальші систематичні удари по російських військових об'єктах в Криму та який сценарій деокупац...
26 вересня 2023