Олексій Гарань
політолог, професор політології Києво-Могилянської академії, науковий директор Фонду Демократичні ініціативи
Коментарі
Перегляди: 372
27 жовтня 2018

Можливий розрив "ракетного" договору між США і Росією - це безсумнівно вина Кремля

Можливий розрив "ракетного" договору між США і Росією - це безсумнівно вина Кремля. Про це в коментарі сайту "Сегодня" повідомив професор політології НаУКМА, науковий директор Фонду "Демократичні ініціативи"  Олексій Гарань.

На його думку, ризик розриву існує, і його спровокувала Росія.

"Росія давно порушує цей договір. США вже неодноразово заявляли про це. Росія не відреагувала належним чином, тому зараз повторно звучить така заява. Теоретично я не виключаю компромісу. Однак цілком можливо, що США і Росія не прийдуть до спільного знаменника. Важливо розуміти, що вина лежить на Росії. Вони почали порушувати. Це не одностороння ініціатива Трампа", - говорить Гарань.

При цьому розрив цієї угоди несе значну загрозу світовій безпеці.

"Звичайно, це негативно буде для безпеки, оскільки відновлюється цілий клас ядерних озброєнь, і це не є сприятливий фактором. Ліквідація цього класу - ракет середнього і малого калібру - важлива, тому що час підльоту цих ракет дуже мало, і це означає, що зростає можливість ескалації і несанкціонованого зіткнення. Для міжнародної безпеки це негативний фактор", - додає експерт.

Як відомо, нещодавно президент США Дональд Трамп заявив про намір вийти з Договору про ракети середньої і малої дальності через його недотримання з боку РФ.

Оригінал: СЕГОДНЯ.ua

Top