Марія Золкіна

Голова напряму "Регіональна безпека та дослідження конфліктів", дослідниця Лондонської школи економіки й політичних наук 

МінТОТ був центром тяжіння всіх програм для переселенців. Що тепер? – Марія Золкіна

В Україні створено нове міністерство – Міністерство національної єдності України. Верховна Рада встигла навіть призначити нового міністра – колишнього голову НАК «Нафтогаз України» Олексія Чернишова. Про створення нового відомства оголосив президент Володимир Зеленський під час наради керівників закордонних дипломатичних установ України. «Мільйони наших людей в інших країнах, їхні зв’язки й відносини з Україною, захист наших спільних інтересів як нації – усе це буде сферою відповідальності нової інституції», – зазначив глава держави.

Нове відомство займатиметься питаннями повернення з-за кордону громадян, яких потребує Україна і які на тлі війни активно переміщуються в країни західної Європи, їхньою консолідацією та створенням орієнтованого на них культуно-інформаціного контенту. Сам Чернишов поки що не коментував своє призначення і кроки на новій посаді. Втім, створення нового відомства вже викликало їдкі коментарі в соцмережах – українці зреагували на перспективу появи нового органу вкрай іронічно. Чому?  Kyiv Post  з’ясовував, що не так із новим відомством, і з якими проблемками може бути пов’язана його робота (посилання на повну статтю).

Перше, що важливо розуміти – нове міністерство не створене на порожньому місці. Йдеться про зміну назви, функціоналу та переформатування вже існуючого Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій (в широкому вжитку – МінТОТ). І це стало першим пунктом критики нового органу.

Зокрема, Марія Золкіна – аналітикиня, голова напрямку «Регіональна безпека та дослідження конфліктів» аналітичного Фонду «Демократичні ініціативи імені Ілька Кучеріва» – зазначає, що МінТОТ за роки роботи вів дуже багато програм стосовно взаємодії з жителями окупованих територій та внутрішньо переміщеними особами, і скорочення цих функцій може негативно позначитись на інтеграції саме українців, які тікають з російської окупації.

«По-перше, це негативний політичний сигнал на тлі розмов про план Трампа і всі інші варіанти заморозки конфлікту. Тобто, окуповані території залишаться, і нам потрібно буде взаємодіяти з людьми, які їх покидають, працювати з переселенцями, вживати заходів з аналітики процесів на окупованих територіях, я б казала, що і координуватися з рухами спротиву окупації. Старе міністерство стало центром тяжіння всіх програм для переселенців. Зокрема, воно пропонувало і вносило поправки в навчальний процес, щоб, наприклад, вступна кампанія до вишів була доступна і для школярів, які виїжджають з окупованих територій тощо. Чи збережеться це?», –  застерігає Марія  Золкіна.

 

Останні новини з категорії Коментарі

Останній Рамштайн Байдена та чому Європа не хоче миротворців на війні в Україні коментар Тараса Жовтенка

Тарас Жовтенко про останню зустріч Рамштайн за каденції Джо Байдена, заяву Зеленського в Німеччині щодо розміщення іноземних миротворців в У...
13 січня 2025

Які уроки з досвіду Ліги Націй може засвоїти ООН? – Олексій Гарань про історичні паралелі

Про проахунки Ліги Націй і як ООН може уникнути тих самих помилок – в інтерв'ю Українському радіо розповів Олексій Гарань
13 січня 2025

Росія загнала себе в міжнародну правову пастку — Тарас Жовтенко про участь у війні солдатів із КНДР

Тарас Жовтенко прокоментував застосування Росією північнокорейських солдатів у війні проти України
12 січня 2025

105-річниця Ліги Націй: (3)УНР та «ізоляціонізм» США

Які уроки нинішня ООН може засвоїти з історія Ліги Націй, нагадує Олексій Гарань
10 січня 2025