Марія Золкіна

політичний аналітик Фонду "Демократичні ініціативи" імені Ілька Кучеріва

Мінськ точно вже не може вважатися навіть символічно нейтральним майданчиком для ведення переговорів щодо Донбасу

Аналітик Фонду "Демократичні ініціативи імені Ілька Кучеріва" Марія Золкіна підкреслює, що питання перенесення засідань ТКГ з Мінська обговорюється після президентських виборів у Білорусі, за результатами яких Лукашенко фактично призначив себе президентом. Потім були жорсткі придушення протестів і посилення антиєвропейської та антиукраїнської риторики. "Із серпня у Білорусі масово і безпрецедентно порушувалися всі мислимі і немислимі права людини і громадян. До того ж, якісно почав посилюватися військово-політичний компонент російського впливу на територію Білорусі. Тому нині можна говорити, що Мінськ точно вже не може вважатися навіть символічно нейтральним майданчиком для ведення переговорів щодо Донбасу. Вона ніколи не була повністю нейтральною, але була прийнятною і для України, і для Росії з політичної точки зору. Але після президентських виборів у Білорусі ситуація змінилася. Тож рішення про перенесення переговорів в інше місце вважаю досить обґрунтованим", — говорить Марія Золкіна. У той же час, відзначає вона, важливо зрозуміти, куди переносити ведення переговорів. "Все не так просто. У процесі беруть участь люди, які є порушниками нашого українського законодавства, Кримінального кодексу. І фізично їх запрошувати на територію будь-якої з країн ЄС буде небезпечним прецедентом. Це буде виглядати як наданням їм нехай і символічного дипломатичного, але, по суті, імунітету. Тому новий переговорний майданчик, з моєї точки зору, не повинен бути в державах-членах Євросоюзу. Але така країна не повинна бути і політичним союзником РФ. Тобто, це має бути держава більш-менш нейтральна, прийнятна як майданчик для переговорів і для України, і для РФ", — резюмує Марія Золкіна.

Источник: https://politics.comments.ua/ua/news/foreign-policy/tkg-schodo-donbasu-chomu-minsk-pomer-yak-misce-peregovoriv-674930.html
© Comments.ua

Оцінюючи рішення України відмовитися від проведення переговорів ТКГ щодо Донбасу в столиці Білорусі Мінську, політична аналітикиня Фонду «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва Марія Золкіна наголосила виданню «Коментарі» , що це питання почало обговорюватися після президентських виборів у Білорусі, за результатами яких Лукашенко фактично призначив себе президентом. Потім були жорсткі придушення протестів і посилення антиєвропейської та антиукраїнської риторики.

«Із серпня у Білорусі масово і безпрецедентно порушувалися всі мислимі і немислимі права людини і громадян. До того ж, якісно почав посилюватися військово-політичний компонент російського впливу на територію Білорусі. Тому нині можна говорити, що Мінськ точно вже не може вважатися навіть символічно нейтральним майданчиком для ведення переговорів щодо Донбасу. Він ніколи не був цілковито нейтральним, але був прийнятним і для України, і для Росії з політичної точки зору. Але після президентських виборів у Білорусі ситуація змінилася. Тож рішення про перенесення переговорів в інше місце вважаю доволі обґрунтованим», — говорить Марія Золкіна.

У той же час, відзначає вона, важливо зрозуміти, куди переносити ведення переговорів.

 «Все не так просто. У процесі беруть участь люди, які є порушниками нашого українського законодавства, Кримінального кодексу. І фізично їх запрошувати на територію будь-якої з країн ЄС буде небезпечним прецедентом. Це видавадиметься як наданням їм нехай і символічного дипломатичного, але, по суті, імунітету. Тому новий переговорний майданчик, на мій погляд, не має міститися в державах-членах Євросоюзу. Але така країна не повинна бути і політичним союзником РФ. Тобто, це має бути держава більш-менш нейтральна, прийнятна як майданчик для переговорів і для України, і для РФ», — резюмує Марія Золкіна.

Джерело:  Comments.ua

Колаж: Д. Романюк / Comments.ua