Марія Золкіна

політичний аналітик Фонду "Демократичні ініціативи" імені Ілька Кучеріва

Коментарі
Перегляди: 995
9 лютого 2022

«Мінськ» може і має бути переглянутим

Політична аналітикиня Фонду «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва Марія Золкіна в коментарі  Укрінформу до статті "Чому Макрон закликає до втілення Мінських угод і що з тим робити" зазначила, що аргументів на користь перегляду «Мінська» вистачає.

По-перше, угоди виписані недостатньо чітко. Там є низка пунктів, як от, приміром, виведення іноземного контингенту з окупованого Донбасу, які взагалі ні до чого в часі не прив’язані.

По-друге, є суперечності «Мінська-1» і «Мінська-2».

Наприклад, «Мінський протокол говорить, що вздовж кордону мають бути створені зони безпеки під контролем СММ ОБСЄ. А Комплекс заходів… Там вже про жодні зони безпеки не згадується, а лише сказано, що спочатку вибори, а вже потім – відновлення контролю над кордоном. А коли це відновлення контролю над кордоном відбудеться? Там прописано, що це станеться після «політичного всеосяжного врегулювання». Тобто коли і що таке «політичне всеосяжне врегулювання» – незрозуміло», – зауважила пані Золкіна.

Отже, є потреба в спільному знаменнику між обома документами.

По-третє, це різночитання документа обома сторонами – мабуть, найголовніший камінь спотикання. Україна, як відомо, наполягає на тому, що спочатку має йтися про безпеку. Зрештою, так і записано в мінських документах, і в одному, і в другому.

По-четверте, обидва «Мінськи» суперечать українському законодавству та міжнародно-визнаним нормам:  виборчий процес не може відбуватися в умовах відсутності політичної конкуренції.

Ще один аргумент на користь перегляду угод – відсутність підтримки цього питання у Верховній Раді.

Останні новини з категорії Коментарі

«ФСБ — основа путінської влади». УПЦ МП через РПЦ контролюється спецслужбами РФ — Петро Бурковський про контррозвідувальні заходи у Лаврі

Ризик того, що в Лаврі можуть бути російські диверсанти, російські шпигуни під прикриттям, під виглядом паломників та священнослужителів, ре...
22 листопада 2022

Якщо НАТО хоче захистити свою територію – треба дати Україні достатньо зброї, щоб завдати поразки росії – Петро Бурковський

Петро Бурковський дав коментар щодо реакції та потенційної відповіді НАТО на інцидент, що стався на території Польщі через влучання ракети.
22 листопада 2022

Україна вимагає обміну всіх на всіх. РФ шантажує Україну аміаком – Марія Золкіна

Якого зиску хоче Росія від продовження «зернової угоди» - в етері Радіо НВ пояснила Марія Золкіна
21 листопада 2022

Зусилля рф спрямовані на те, аби схилити до перемовин країни Європи та США, а через них – і Україну – Сергій Шаповалов

Які відчутні практичні наслідки матимуть заяви представників ЄС чи рішення Європарламенту про визнання росії терористичною державою, пояснив...
21 листопада 2022