Громадяни про громадянське суспільство: що змінилося?
Аналітична доповідь «Громадянське суспільство України: політика сприяння та залучення, виклики та трансформації», підготовлена Національним інститутом стратегічних досліджень, містить комплексний аналіз результатів загальнонаціональних опитувань громадської думки щодо сучасного стану розвитку громадянського суспільства в Україні. Зокрема, у доповіді охарактеризовано основні тенденції громадської активності, особливості самоорганізації громадян під час виборчих процесів 2019 року, проаналізовано сучасний стан правової інституалізації місцевої демократії, різні форми громадської участі в об’єднаних територіальних громадах та ін.
Провідні українські аналітики, у числі яких і директорка Фонду «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучерів Ірина Бекешкіна, дослідили актуальний стан громадянського суспільства в Україні з якими основними викликами в сфері інституційного розвитку, демократії участі, відносин з різними органами влади воно стикається.
«2019-й увійшов в історію України як рік істотних і непередбачуваних змін, які деякі експерти навіть називають «електоральною революцією»: президентом країни була обрана (причому з великою перевагою) людина, яка доти ніколи не займалася політикою, на 80 % був оновлений склад Верховної Ради України, сформований новий уряд. У суспільстві з’явилися позитивні очікування щодо майбутнього, а перші кроки нової влади отримали високі оцінки громадян», - акцентує у своїй статті Ірина Бекешкіна.
Про те, як вплинула ця нова ситуація на ставлення громадян до громадянського суспільства, яке раніше, в умовах втрати довіри до майже всіх державних інституцій (за винятком армії), сприймалося як альтернатива владі, як осередок сподівань на кращі зміни, читайте у розділі соціологині «Громадяни про громадянське суспільство: що змінилося?»
Електронну версію аналітичної доповіді розміщено на: http://niss.gov.ua