Коментарі
Перегляди: 1963
10 вересня 2019

Є певні ризики участі Трампа в переговорах у "нормандському форматі"

Коли ми говоримо про участь США у переговорах між Україною та Росією, то є один важливий момент: зараз адміністрація Дональда Трампа не працює з такою ж ефективністю, з якою працювали адміністрації Барака Обами та Джорджа Буша-молодшого. Про це в ефірі Українського радіо розповів аналітик фонду "Демократичні ініціативи" Петро Бурковський.

 

 

За його словами, саме особистісний фактор може стати деструктивним під час участі США в переговорах у "нормандському форматі".

"З боку Америки бачимо неконструктивний характер зовнішньої політики, який пов'язаний із особистістю нинішнього президента США та його непередбачуваністю", — зазначив Бурковський.

Політичний аналітик, зокрема акцентував увагу на несподіваній поведінці Трампа під час нещодавнього саміту "Великої сімки":

"Перед G7 відбулася зустріч президента Франції та Росії. Вони довго перемовлялися, після чого Макрон заявив, що, можливо, Росію можна повернути до складу "Великої сімки", якщо вона проявить добру волю та виконає Мінські домовленості. Не встиг саміт ще завершитися, а Трамп вже виступив з ідеєю, що саме він є ініціатором повернення Росії до кола "Великої сімки". 

На думку Петра Бурковського, якщо США стане частиною переговорного процесу, то Росія може спробувати використати амбіції, "честолюбство та марнославство" Трампа для того, щоб нав’язати Україні певні умови чи вкотре зірвати переговорний процес. 

"Якщо ми хочемо, щоб США брали участь у "нормандському форматі", то нам треба зрозуміти, кого б саме ми хотіли бачити за столом переговорів з боку Америки, і хто саме міг би вести конструктивний діалог. Зараз цілком правильно наполягають на тому, що США мають стати учасниками, оскільки вони є нашим найбільш надійним та послідовним союзником, який дає найбільше допомоги та підтримки. Але з політичної точки зору є певні ризики, які треба враховувати", — підсумував експерт.

Нагадаємо, що президент США Дональд Трамп заявив, що не проти долучитись до переговорів щодо миру в Україні.

Останні новини з категорії Коментарі

Готуючись до майбутнього без США, Європа шукає власну ядерну «парасольку» – Тарас Жовтенко

Чому великі європейські країни більше не покладаються на Вашингтон у свої безпековій стратегії, пояснив Тарас Жовтенко
1 липня 2025

Попри спроби Путіна вийти з міжнародної ізоляції, вона все ж залишається – Олексій Гарань

Чому російський диктатор боїться летіти до Бразилії на саміт БРІКС, як українці сприймають демократію та авторитаризм і ставляться до тривал...
30 червня 2025

РФ офіційно дозволено все. Як війна на Близькому Сході вплине на Україну – Марія Золкіна

Марія Золкіна поділилася своїми думками про наслідки атаки США на ядерні об'єкти Ірану для світу загалом і для України зокрема
26 червня 2025

Від спротиву до партнерства: як трансформується громадянське суспільство України та Швеції

Денис Решетіло про те, як змінювалася співпраця громадянського суспільства з державою в Україні та Швеції в умовах різного історичного й без...
24 червня 2025