Коментарі
Перегляди: 1446
10 вересня 2019

Є певні ризики участі Трампа в переговорах у "нормандському форматі"

 

Коли ми говоримо про участь США у переговорах між Україною та Росією, то є один важливий момент: зараз адміністрація Дональда Трампа не працює з такою ж ефективністю, з якою працювали адміністрації Барака Обами та Джорджа Буша-молодшого. Про це в ефірі Українського радіо розповів аналітик фонду "Демократичні ініціативи" Петро Бурковський.

 
 
 
 
 
 

 

 

За його словами, саме особистісний фактор може стати деструктивним під час участі США в переговорах у "нормандському форматі".

"З боку Америки бачимо неконструктивний характер зовнішньої політики, який пов'язаний із особистістю нинішнього президента США та його непередбачуваністю", — зазначив Бурковський.

Політичний аналітик, зокрема акцентував увагу на несподіваній поведінці Трампа під час нещодавнього саміту "Великої сімки":

"Перед G7 відбулася зустріч президента Франції та Росії. Вони довго перемовлялися, після чого Макрон заявив, що, можливо, Росію можна повернути до складу "Великої сімки", якщо вона проявить добру волю та виконає Мінські домовленості. Не встиг саміт ще завершитися, а Трамп вже виступив з ідеєю, що саме він є ініціатором повернення Росії до кола "Великої сімки". 

На думку Петра Бурковського, якщо США стане частиною переговорного процесу, то Росія може спробувати використати амбіції, "честолюбство та марнославство" Трампа для того, щоб нав’язати Україні певні умови чи вкотре зірвати переговорний процес. 

"Якщо ми хочемо, щоб США брали участь у "нормандському форматі", то нам треба зрозуміти, кого б саме ми хотіли бачити за столом переговорів з боку Америки, і хто саме міг би вести конструктивний діалог. Зараз цілком правильно наполягають на тому, що США мають стати учасниками, оскільки вони є нашим найбільш надійним та послідовним союзником, який дає найбільше допомоги та підтримки. Але з політичної точки зору є певні ризики, які треба враховувати", — підсумував експерт.

Нагадаємо, що президент США Дональд Трамп заявив, що не проти долучитись до переговорів щодо миру в Україні.

Останні новини з категорії Коментарі

Українці добре ставляться до своєї діаспори, але запровадження подвійного громадянства створить додаткове напруження у суспільстві, — Петро Бурковський

Обіцянка множинного громадянства, заява про прямі переговори з Росією тощо — Радіо НВ аналізує з Петром Буроквським щорічне послання презид...
2 грудня 2021

Гарний учень Трампа. Володимир Зеленський показує себе борцем з олігархами і корумпованими елітами

Громадське радіо разом із Петром Бурковським проаналізувало щорічне послання Президента Зеленського до ВРУ
2 грудня 2021

Прямі переговори. Коли Зеленський зустрінеться з Путіним?

Чому президент Зеленський робить заяви про необхідність прямого діалогу з Кремлем — аналізує Марія Золкіна
1 грудня 2021

Небезпечна гра. Що показала пресконференція Зеленського

В Україні не вигравала жодна влада, яка намагалася встановити авторитаризм.
29 листопада 2021