Петро Бурковський

Виконавчий директор Фонду "Демократичні ініціативи" імені Ілька Кучеріва

Коментарі
Перегляди: 1098
29 листопада 2021

Для стримування російської агресії вкрай важливі довіра та діалог з новим німецьким урядом

Якого  розвитку  ситуації щодо конфлікту на Донбасі,  зокрема,  Нормандського формату та  ТКГ,  очікувати у грудні,  виданню «Коментарі-Україна» прокоментував аналітик Фонду «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва Петро Бурковський.

Він прогнозує, що найближчим часом цілі Росії на Донбасі не змінюватимуться.

«Продовжуватимуться обстріли, можливі нові диверсійні дії або навіть локальні бої, щоб спровокувати жорстку відповідь з боку збройних сил України. Росії потрібен привід, щоб розпочати атаку, називаючи її «вимушеною обороною». У Кремлі, можливо, захочуть перевірити, чи Президент України готовий на рішучі дії. Причому дії без огляду та консультацій із Заходом», – зазначає експерт.

 За його словами, це дасть змогу Кремлю подати дії України як «агресивні» та «непередбачувані». І цим підірвати довіру до нашої країни із боку західних союзників, особливо нового німецького уряду.

«Тобто Росії потрібно отримати «виправдання» для припинення переговорів у рамках Тристоронньої контактної групи (ТКГ) та Нормандського формату, – пояснює Петро Бурковський. – Тому Україні зараз надзвичайно важливо налагодити близький контакт та діалог з Берліном, постійно інформувати німецьку сторону про ситуацію на Донбасі та не робити різких рухів».

Аналітик Фонду "Демократичні ініціативи імені Ілька Кучеріва" Петро Бурковський прогнозує, що найближчим часом цілі Росії на Донбасі не змінюватимуться. "Продовжуватимуться обстріли, можливі нові диверсійні дії або навіть локальні бої, щоб спровокувати жорстку відповідь з боку збройних сил України. Росії потрібен привід, щоб розпочати атаку, називаючи її "вимушеною обороною". У Кремлі, можливо, захочуть перевірити, чи Президент України готовий на рішучі дії. Причому дії без огляду та консультацій із Заходом", – зазначає експерт. За його словами, це дозволить Кремлю подати дії України як "агресивні" та "непередбачувані". І цим підірвати довіру нашій країні із боку західних союзників, особливо нового німецького уряду. "Тобто Росії потрібно отримати "виправдання" для припинення переговорів у рамках Тристоронньої контактної групи (ТКГ) та Нормандського формату, – пояснює Петро Бурковський. – Тому Україні зараз надзвичайно важливо налагодити близький контакт та діалог з Берліном, постійно інформувати німецьку сторону про ситуацію на Донбасі та не робити різких рухів".

Джерело: https://politics.comments.ua/ua/news/domestic-policy/bitva-za-donbas-scho-na-nas-chekae-u-grudni-688839.html
© Comments.ua

Останні новини з категорії Коментарі

Наступ Росії, сучасна зброя й контрнаступ України – коментар Марії Золкіної

Марія Золкіна розповіла ТСН, чому Німеччина довго блокувала надання танків, до чого готується Путін, і чому важливо вийти на завершальний ет...
31 січня 2023

В Україні дедалі негативніше ставляться до СРСР, причому у всіх регіонах — Сергій Шаповалов

Сергій Шаповалов прокоментував результати дослідження щодо змін у ставленні українок і українців до радянського минулого
26 січня 2023

До дня народження Володимира Зеленського експерти NV назвали позитивні та негативні риси президента і спрогнозували його майбутнє

Найсильнішою стороною президента виявилось вміння комунікувати з українцями і світом, а найслабшою — команда.
25 січня 2023

Корупційні скандали та кадрові зміни у владі під час війни – коментар Олексія Гараня та Дмитра Васильєва

Олексій Гарань і Дмитро Васильєв прокоментували зміни у владних кабінетах та корупційні скандали
25 січня 2023