Події
Перегляди: 1593
8 вересня 2014

Демократам радять, як виграти мажоритарку на Сході

На позачергових виборах до парламенту є загроза того, що на сході депутатські мандати можуть отримати проросійські радикальні сили. Тож демократичні партії мають висувати популярних спільних кандидатів, аби перемогти там на мажоритарних округах.

На цьому наголосила в коментарі Укрінформу відомий соціолог, директор Фонду "Демократичні ініціативи імені Ілька Кучеріва" Ірина Бекешкіна.

"Цілком можливо, що на мажоритарних округах депутатські мандати візьмуть люди, за яких проголосують 12-15% мешканців східного регіону. В цій ситуації прохідний відсоток можуть отримати дуже радикальні проросійські сили, які зможуть мобілізувати своїх виборців. Їх буде не багато, але навіть 10-12% голосів може бути достатньо, щоб стати більшістю. Тому демократичним силам треба не змагатися між собою, а висувати спільних, причому популярних кандидатів на мажоритарних округах", - підкреслила Ірина Бекешкіна.

За її словами, взагалі існує загроза того, що вибори на східних територіях через військові дії не відбудуться. А це значить, що ці території не матимуть політичного представництва і знову, як зараз, стоятиме питання: з ким там владі вести діалог?

"Велика проблема - як проходитимуть вибори в тих регіонах, де раніше монополістом була Партія регіонів. Бо вона просто рухнула - з колишніх 34% зараз у неї 3%, і вона взагалі може не здолати виборчий бар'єр. На цьому полі з'явилась "Сильна Україна", але вона теж не добирає до 5%. Комуністи теж втратили довіру. І стоїть питання: за кого ж голосуватимуть жителі тих регіонів? Та частина з них, що голосувала за "Батьківщину", голосуватиме за "Батьківщину". Певна частина - за "Солідарність". Кількість невизначених серед тих, хто піде на вибори в тих регіонах, - від третини до половини. А ще значна частина не збирається йти на вибори. І це дуже велика проблема - хто представлятиме ці регіони", - зазначила соціолог.

Бекешкіна наголосила на особливостях нинішньої виборчої кампанії: вона дуже коротка; на відміну від інших в центрі її уваги будуть не вибори, а війна; а по-третє, зараз у політичних сил не так багато грошей, що важливо для того, щоб донести до виборців свої позиції, свою програму, своїх кандидатів.

"І за цих умов очевидно, що знову буде орієнтація на особистості. Недарма партія "Солідарність" була перейменована на "Блок Петра Порошенка". Адже інші сили - Радикальна партія Ляшка, УДАР Кличка. Що стосується "Батьківщини", то вона давно ідентифікується з Юлією Тимошенко", - додала директор Фонду "Демократичні ініціативи імені Ілька Кучеріва".

Укрінформ

Останні новини з категорії Події

Зараз нам потрібно зробити складний вибір, якого Європа уникала весь цей час – Марія Золкіна під час брифінгу «Вплив президентських виборів у США на європейську безпеку»

Марія Золкіна поділилася думкою про те, як зміна адміністрації США потенційно вплине на підтримку України та російсько-українську війну заг...
22 листопада 2024

Українській національній ідентичності загрожує російська імперіалістична асиміляція – експерти

Тези круглого столу "Як українці повертаються до своєї ідентичності"
17 листопада 2024

Що дає надію на ефективність повоєнного відновлення України

Аналітикиня "Демініціатив" презентувала дані досліджень, здійснених на замовлення «Вікна Відновлення»
14 листопада 2024

Ключову роль у відновленні України відіграватимуть пересічні громадяни – Владислава Зновяк представила дані опитування громадської думки на Форумі Re:Open Zakarpattia

На Закарпатті відбувся 5-й форум ідей та рішень Re:Open Zakarpattia, де Фонд "Демократичні ініціативи" представив дані опитування громадськ...
13 листопада 2024