Коментарі
Перегляди: 285
20 січня 2021

Чи зможе Київ налагодити відносини з Байденом

Американський Конгрес офіційно затвердив перемогу Джо Байдена на президентських виборах, і в середу, 20 січня, у Вашингтоні відбудеться його інавгурація. Офіс президента (ОП) України Володимира Зеленського прагне налагодити відносини з новою адміністрацією в Білому домі, які були раніше зіпсовані низкою "українських скандалів", в яких фігурували Джо Байден і його син Хантер. Заради цього на Банковій мають намір розробити цілу Дорожню карту. Наскільки документ може бути реалістичним, а також в чому полягають основні інтереси Банкової, читайте в матеріалі "Апострофа".

Відповідно до Конституції, зовнішня політика є сферою відповідальності президента, але основні принципи і напрями визначаються парламентом, нагадав у розмові з "Апострофом" науковий керівник Фонду "Демократичні ініціативи", професор політології НаУКМА Олексій Гарань.

"Має місце дуалізм, коли питаннями зовнішньої політики займається Офіс президента (ОП), який раніше називали адміністрацією, і Міністерство закордонних справ. Зараз зовнішньополітична активність ОП розпадається на два основних напрямки. Перший - Євроатлантичний, в якому ОП ефективно взаємодіє з МЗС, віце-прем'єром з питань європейської та євроатлантичної інтеграції і його офісом. Другий напрямок - спроби Андрія Єрмака замкнути на собі переговорний процес по Донбасу і контакти з РФ в цілому, що може бути небезпечним. Раніше глава ОП намагався перетягнути на себе і американський напрям, але безуспішно", - сказав Олексій Гарань.

За словами експерта, Дорожня карта двосторонніх відносин з США, анонсована раніше Ігорем Жовквою, може стати дієвим документом, якщо ОП буде її розробляти разом з профільними відомствами, а не в ручному режимі.