Битва між РФ і США: чи будуть ще санкції

Коментарі
Перегляди: 341
21 квітня 2021
Петро Бурковський

політичний аналітик Фонду "Демократичні ініціативи" імені Ілька Кучеріва

Санкційна битва між РФ і США, висилка і заборона на в'їзд низці громадян. Яких  подальших варіантів розвитку подій очікувати? На що це схоже і чим може закінчитися? За яких умов може посилити санкції проти РФ  Євросоюз? Ці  питання порталу Comments.ua  прокоментував Петро Бурковський, аналітик Фонду "Демократичні ініціативи" імені Ілька Кучеріва.

Зокрема, він вважє, що в урядах країн-членів ЄС, які більш-менш зацікавлені у відносинах з Росією, розуміють — Путін пробує їх залякати і змусити поважати його режим. Наприклад, визнати Україну країною, яка перебуває у винятковій зоні впливу Росії.

"За спробу залякування Путіна не каратимуть. Більшість членів ЄС є членами НАТО — і демонстрація сили їх не лякає. Питання полягає в тому, наскільки сам Путін хоче зіпсувати відносини з європейськими країнами", — зазначає Петро Бурковський.

За його словами, якщо на Донбасі Росія розв'яже нову війну, будуть нові секторальні санкції.

"Наприклад, як і Крим свого часу, під санкції потраплять регіони Росії, що стали базою для нової агресії. Під санкції можуть потрапити і прикордонні області й області, де базуються війська вторгнення. Можливо, навіть Москва, де розміщується Генштаб і ФСБ; Південь Росії, звідки прямує експорт сільгосппродукції. Все це обернеться втечею капіталу, девальвацією рубля, падінням рівня життя", — прогнозує аналітик.

Петро Бурковський впевнений, що нові захоплені території цих нових проблем не компенсують. Зрештою, в ЄС почнеться пошук альтернативних постачальників нафти і газу, щоб замінити імпорт енергоносіїв з Росії та Білорусі. Це покладе край і Північному потоку-2, наголошує експерт.

Автор: Ольга Чародій

Колаж: Д. Романюк / Comments.ua

Джерело: Comments.ua