Коментарі
Перегляди: 1221
2 липня 2019

Більшість громадян вважає, що події в Україні розвиваються у правильному напрямі

Більшість громадян вважає, що події в Україні розвиваються у правильному напрямі –  у цьому переконані 41% українців проти 35,5% тих, хто вважає напрям руху країни неправильним.   Півроку тому, у грудні 2018 року лише 18% громадян були впевнені у правильному поступі країни, а 70% вважали напрям розвитку неправильним.

Михайло Міщенко,  заступник директора соціологічної служби Центру Разумкова,  вважає, що така позитивна оцінка напрямку руху країни є певним  загальним емоційним відчуттям сьогоднішньої ситуації в країні, але ще більше – це сподівання на майбутнє.

«Цей показник показує, що такі сподівання наявні, – коментує соціолог. – Найбільшою мірою вони притаманні тим, хто голосуватиме за партії «Слуга народу» і «Голос». Такі погляди найбільш виражені серед молоді.  І це цілком нормально, тому що молодь завжди більш оптимістично дивиться на ситуацію, ніж люди старшого віку».

Євген Бистрицький, голова громадської ініціативи «Виборча рада UA» вважає,  що це ще й протест проти минулого.

«Минула влада відрізнялася певною закритістю, і зараз ті ліфти –  соціальні і політичні, –  які відкрилися для нових обличь, вони якраз і вносять цю атмосферу оптимізму, що можна йти і щось робити», – Євген Бистрицький.

 

Ірина Бекешкіна, директор Фонду «Демократичні ініціативи» ім. Ілька Кучеріва, каже, що якщо подивитися на графік Центру Разумкова (див. на початку матеріалу),  де це питання індикативно ставиться протягом тривалого  часу,  то постає дивна ситуація –  здається, що Україна ввесь час іде в неправильному напрямку.

«У правильному вона ішла тільки після Помаранчевої революції, – нагадує експерткиня, – трохи зросло число тих, хто так вважає,  після 2010 року, коли Янукович прийшов до влади, поліпшилася ситуація й у 2014 році, хоча  й почалася  війна.  І от тепер відбувся четвертий стрибок тих, хто вважає, що країна розвивається у правильному напрямі».

Такі стрибки відбуваються на зламі, коли люди обирають нову владу, будучи дуже незадоволеними владою попередньою, пояснює Ірина Бекешкіна. Результатом цього невдоволення є й те, що майже  на всіх виборах перемагала опозиція.

Соціологи  з'ясовували також питання, що люди вкладають у поняття «країна пішла у  правильному чи   неправильному напрямах».  Останнім часом стабільно називаються такі  найбільш важливі проблеми, як війна,  економічний блок проблем (зарплати, пенсії, тарифи),  проблема корупції та соціальної справедливості. І коли люди кажуть, що ці  проблеми не вирішуються, вони вважають, що країна прямує у неправильному напрямі. А коли вони обрали тих, на кого покладають надію, то їм здається, що країна ВЖЕ!  пішла у правильному напрямі,  пояснює логіку відповідей громадян  Ірина Бекешкіна.