Події
Перегляди: 2218
16 листопада 2023

90,7% жителів Чернігівщини за використання української мови у сфері обслуговування

90,7% жителів Чернігівщини погоджуються з необхідністю використання української мови у сфері обслуговування. Також, більшість жителів Чернігівщини підтримують заборону російських культурних продуктів в Україні, 22% опитаних вважають, що така заборона обмежує їх права.

Це результати дослідження про суспільно-політичні погляди жителів Чернігівської області фонду «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва та соціологічної служби Центру Разумкова, які презентували 15 листопада у хабі «МедіаБаза. Чернігів».

«До повномасштабної війни у людей не було розуміння, чому потрібно забороняти російські культурні продукти й обмежувати їх доступ до українського ринку. У попередніх наших опитуваннях, до повномасштабної війни, українці погоджувалися, що це необхідний крок тільки на Заході. Навіть в Центрі нашої держави, куди відноситься Чернігівщина та Сумщина, не було такого розуміння навіщо потрібно це робити. На щастя, люди зараз здебільшого погоджуються, що це необхідний крок для захисту держави. Це ще один вимір нашої безпеки», — зазначив аналітик фонду “Демократичні ініціативи” Сергій Шаповалов під час презентації дослідження.

Окрім того, 67% опитаних на Чернігівщині вважають, що діяльність УПЦ МП сприяє російській агресії.

Відповідно до дослідження, жителі Чернігівщини критично налаштовані до місцевої влади. 42% опитаних вважають, що за останній рік місцевій владі не вдалося досягти змін на краще у жодній сфері, проте половина опитаних вважають, що місцева влада справляється зі своїми обов’язками.

Сергій Шаповалов зазначає, що до повномасштабного вторгнення людей більше хвилювати питання корупції та економіки, однак зараз людей більше хвилюють інші проблеми.

«Люди говорять про обстріли українських міст, відключення електрики, яке може бути наслідком цих обстрілів. Тобто напередодні зими люди, вочевидь, очікують, що росіяни будуть повторювати те, що вони робили попередній рік», — сказав аналітик Сергій Шаповалов.

Також майже 60% респондентів не вважають, що системи ППО, які надали держави-партнери, прикривають тільки столицю України. У той же час, понад третину опитаних притримуються думки, що центральну владу більше турбує доля інших областей, аніж Чернігівщини.

Джерело: Суспільний кореспондент

_____________________

Опитування проводилося Фондом «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва спільно з соціологічною службою Центру Разумкова з 11 по 21 вересня поточного року. 257 респондентів з Чернігова та області відповіли на запитання, що стосувалися ставлення до діючої влади та соціально-економічних проблем регіону. Дослідження проведене за підтримки програми MATRA,  що фінансується Посольством Королівства Нідерландів в Україні.

Відеосюжет про презентацію. Джерело: Суспільне

Останні новини з категорії Події

Нове глобальне партнерство: що треба врахувати Україні задля розширення співпраці з Катаром – Марія Золкіна

Марія Золкіна підбила підсумки візиту української експертної делегації до Катару, проведеного в межах проєкту "Нове глобальне партнерство дл...
10 травня 2024

Виклики європейської політики пам’яті про Другу Світову в контексті російсько-української війни — експертне обговорення

Матеріали круглого столу «Ніколи знову? Виклики європейської політики пам’яті про Другу світову в контексті російсько-української війни».
9 травня 2024

Соціально-політичні орієнтації та проблеми мобілізації в Україні - екпертне обговорення результатів соцопитування

Презентації результатів загальнонаціонального опитування «Загрози нацбезпеці, оборонні тренди, соціально-політичні орієнтації та проблеми мо...
25 квітня 2024

Експерти порадили, як інформаційно бити по російській пропаганді

Звідки українці отримують інформацію про війну та які інформаційні виклики долають - експертне обговорення результатів соцопитування
19 квітня 2024