Події
Перегляди: 2829
28 березня 2014

Заходи протидії російській інформаційній агресії обговорили у Харкові

Стратегію протидії російській інформаційній агресії обговорили журналісти, вчені-політологи, соціологи й  представники громадських організацій обговорили. Черговий круглий стіл під назвою "Україна під прицілом російської влади і російських ЗМІ. Проблема інформаційної безпеки і європейської інтеграції в Україні", організований фондом «Демократичні ініціативи імені Ілька Кучеріва», Національним інформаційним агентство «Укрінформ» і «Фондом місцевої демократії», відбувся у Харкові.

Як зазначила директор Фонду "Демократичні ініціативи ім. Ілька Кучеріва" Ірина Бекешкіна, серед заходів протидії російській пропаганді можуть бути:  регулярні брифінги влади на "гарячу" тему, створення аналітичних матеріалів для використання в ЗМІ, контрпропагандистських радіо- і телепередач, включаючи гумористичні - як реакція на маніпуляції російських ЗМІ, відкритість "закритих" структур – СБУ, прокуратури, міліції, створення російськомовних проукраїнських телі- і радіоканалів, адаптованих для Півдня і Сходу країни. Про це свідчать дані експертного опитування серед українських ЗМІ (45 - із Києва і 25 - регіональних), що його провів Фонд «Демократичні ініціативи» у березні.

За її словами, найменш ефективними визнані "заборонні" заходи на зразок відключення російських телеканалів (заборонений плід – солодкий!) і депортація російських журналістів.
Учасники круглого столу окреслили власні шляхи протидії російській інформаційній агресії: від "партизанської" війни, тобто, розвитку регіональних ЗМІ, до використання діючих прес-служб як платформ для медійного спілкування, стажування регіональних журналістів у Києві і за кордоном, створення програм для молоді - у Харкові майже 300 тисяч студентів і лише одиниці беруть участь у мітингах Євромайдану, збільшення фінансування ЗМІ.
Як стало відомо, проект проведення круглого столу на цю тему розрахований на два місяці і реалізується за підтримки Укрінформу. У Києві проведено два такі обговорення. Наступні відбудуться в Донецьку і Одесі. Матеріали будуть узагальнені і представлені на розгляд в офіційні структури, включаючи РНБО і МЗС.

Силовики поступаються владі у відвертості зі ЗМІ

Силовики поступаються владі у відвертості зі ЗМІ в питаннях російсько-українського конфлікту.

"Відповідаючи на запитання про відвертість посадових осіб і їх доступність для ЗМІ в питаннях російсько-українського конфлікту, учасники опитування назвали цілком або переважно доступними Верховну Раду (6 і 33 голоси), Кабмін (5 і 30), місцеву владу (11 і 27). Водночас, цим структурам поступаються силові відомства(Міноборони - 4 і 25), СБУ (4 і 18), МВС (1 і 28), РНБО (6 і 29), прокуратури (4 і 18)", - зазначила Бекешкіна.

За її словами, в графі "Зовсім недоступні" лідерує СБУ, що набрала 12 голосів, інші структури набрали тут від 3-х до 8-ми голосів кожна.

Ці та інші дані оприлюднено на обговоренні, що відбулося в Харкові за круглим столом на тему "Україна під прицілом російської влади і російських ЗМІ. Проблеми інформаційної безпеки і європейської інтеграції України". Учасниками обговорення стали журналісти, учені - політологи і соціологи, студенти.

Як повідомляло агентство, проект проведення таких круглих столів реалізується за інціативою Фонду "Демократичні ініціативи ім. Ілька Кучеріва" і Фонду місцевої демократії (Харків) за підтримки Укрінформу. Дві таких зустрічі відбулися в Києві, чергові - в Донецьку та Одесі.

Джерело: Укрінформ

Фото: Сергія Захарченкова

 

Останні новини з категорії Події

Більшість своїх інформаційних атак росіяни останнім часом спрямовують на Європу — експертне обговорення

Основні інформаційні загрози Україні за квітень-червень 2024 року обговорили експерти
21 червня 2024

Легендарна соціологиня Ірина Бекешкіна увійшла до рейтингу NV «Люди десятиліття»

Видання NV склало список співвітчизників, які відіграли провідну роль в Україні за останнє десятиліття, куди ввійшла й Ірина Бекешкіна
18 травня 2024

Нове глобальне партнерство: що треба врахувати Україні задля розширення співпраці з Катаром – Марія Золкіна

Марія Золкіна підбила підсумки візиту української експертної делегації до Катару, проведеного в межах проєкту "Нове глобальне партнерство дл...
10 травня 2024

Виклики європейської політики пам’яті про Другу Світову в контексті російсько-української війни — експертне обговорення

Матеріали круглого столу «Ніколи знову? Виклики європейської політики пам’яті про Другу світову в контексті російсько-української війни».
9 травня 2024