Тарас Жовтенко

Сфера наукових інтересів: гібридні загрози та стратегії, інформаційно-психологічні операції, протидія дезінформації, безпекова політика США, НАТО, ЄС, європейська та євроатлантична безпека, воєнна політика і стратегія, геополітика і міжнародна безпека.

Коментарі
Перегляди: 1344
30 червня 2023

Захід чітко і радикально змінює своє бачення Росії та європейської безпеки — Тарас Жовтенко

Майже півтора року війни Росії проти України демонструють те, що Захід абсолютно чітко і радикально змінює своє бачення Росії, європейської безпеки і того, які саме загрози являє собою нинішній російський режим. Росію перестають боятися. Таку думку висловив експерт з міжнародної безпеки Фонду «Демократичні ініціативи» ім. Ілька Кучеріва Тарас Жовтенко в ефірі телеканалу FREEДОМ.

Експерт вважає: чим більше часу Росія грузне в цій стратегічно програшній війні в Україні, то більше Захід переконується в тому, що насправді російський режим — це Колос на глиняних ногах, а армія РФ, її силові структури — це практично недієздатні інститути.

«Захід дедалі більше переконується в тому, що, в принципі, Росія — це просто генератор загроз європейській безпеці, а не якась регіональна чи геополітична сила, яка є конструктивним чинником у європейській чи глобальній політиці. Тобто з цього погляду на Кремль практично вже ніхто не озирається», — сказав аналітик.

Але не варто забувати, що НАТО, як міжнародна організація, що спеціалізується на безпеці, — це все-таки альянс демократичних держав, каже він. 

«Головним пріоритетом НАТО є безпека територій, які формально належать до цієї системи євроатлантичної безпеки. І з цього погляду можна зрозуміти обережну позицію щодо Росії лідерів і політиків багатьох західних країн, які входять до Альянсу, їхню позицію щодо розширення Альянсу, щодо якихось додаткових практичних кроків, які НАТО може зробити назустріч Україні. Оскільки в будь-якому разі в кожного лідера країни-члена блоку є внутрішній порядок денний. Головний обов’язок кожної країни-члена НАТО — це насамперед зміцнення спільної безпеки і недопущення будь-яких кроків, які можуть поставити організацію під загрозу», — зазначив Тарас Жовтенко.

НАТО — це насамперед величезний союз, який за своєю філософією не націлений на якусь проактивну діяльність у сфері міжнародної безпеки, акцентує експерт.

«Та сама п’ята стаття, про яку ми всі знаємо, говорить про те, що насправді всі ресурси і всі механізми безпеки активуються тільки тоді, коли факт нападу на Альянс уже здійснено, тобто жодних превентивних дій тут бути не може», — акцентує він.

На його думку, всі ці моменти і пояснюють вельми обережну позицію Альянсу щодо Росії.

«Ніхто з лідерів країн-членів блоку не хоче, щоб його звинуватили в тому, що робляться якісь безвідповідальні заяви, які можуть трактуватися Путіним як привід для ескалації. Хоча в практичному вимірі ми це насправді бачимо по тій допомозі, яку Альянс надає Україні, і тій позиції, яку керівництво НАТО займає щодо Української держави. Це не страх Кремля, не страх ескалації. Адже всі розуміють, що тільки президент Путін, лідер нинішнього російського режиму, сам для себе вирішує, коли він буде робити кроки в напрямку цієї ескалації. Це ніяк не прив’язано із позицією Альянсу насправді”, — наголосив Тарас Жовтенко.

Останні новини з категорії Коментарі

Ні політичних, ні дипломатичних можливостей для заморожування війни я не бачу – Марія Золкіна

Марія Золкіна в інтерв'ю «UKRLIFE з Людмилою Немирею» прокоментувала заяву Зеленського про підготовку до другого Саміту миру і пояснила,...
2 липня 2024

Москва не може прямо кинути виклик Вашингтону, бо Путін знає, яку руйнівну відповідь отримає

Петро Бурковський і Олексій Гарань прокоментували Correio Braziliense, якою може бути відповідь Росії на бомбардування Севастополя
26 червня 2024

Тісні зв'язки Кім Чен Ина та Путіна можуть сигналізувати про ймовірну кризу на Корейському півострові в жовтні – попередження українського аналітика

Петро Бурковський про ймовірні провокації Північної Кореї та Росії на Корейському півострові напередодні виборів у США та яку небезпеку ц...
25 червня 2024

Коли побачать, що Росія ослаблена і ресурси зменшуються, може змінюватися позиція країн, які ми називаємо Глобальним Півднем – Олексій Гарань

Олексій Гарань про те, як трактувати поведінку країн, що не мають стабільної позиції щодо російсько-української війни і що сприятиме зрушенн...
22 червня 2024