Коментарі
Перегляди: 2679
22 жовтня 2016

Загальне тло після «нормандських переговорів» змінилося на користь України

«Насправді ми не знаємо багатьох деталей «нормандських переговорів», – сказав   Олексій Гарань, професор Національного університету «Києво-Могилянська академія», науковий директор фонду «Демократичні ініціативи» у коментарі сайту «24», – але виходячи  публічних виступів після завершення цієї зустрічі, можна зробити деякі висновки».
За словами політолога, із нових моментів «нормандської зустрічі» – сторони почали говорити про те, що буде створено «дорожню карту». Це – ідея української сторони, яка полягає в тому, що не можна виривати з контексту або одне або інше. Якщо хочете обговорювати політичні питання – давайте рухатися в питаннях безпеки.
«Дорожня карта» – це добре, але ми не знаємо, як далі піде процес. Сторони домовилися про те, що «треба домовлятися». Тому боротьба – ще попереду», – наголосив Олексій Гарань.
Він відзначив, що перед зустріччю заступник голови Адміністрації Президента Костянтин Єлісеєв сформульовав п’ять червоних ліній, через які Україна не зможе переступити. І серед них: необхідність демонтажу тих «фейкових» управлінських структур, які є зараз на території так званих «ДНР» та «ЛНР». Було озвучено й питання щодо Дебальцевого, захопленого росіянами в порушення Мінських угод. «Раніше про це Україна публічно не говорила. Зараз, зокрема, наголошується на необхідності демілітаризації Дебальцевого», – зауважив політолог.
В той же час і Захід намагався простимулювати Україну йти на поступки щодо виборів на окупованій частині Донбасу. «Але складається враження, що цього не відбулося», – додав Гарань.
Окрім цього, нарешті почали говорити про розширення місії ОБСЄ на Донбасі, зауважив науковий директор «Демініціатив»: «Українська позиція наступна: має бути озброєна поліцейська місія, що контролюватиме і лінію розмежування, і кордон, і всю територію Донбасу для проведення виборів. І виглядає так, що навіть Німеччина, яка головує нині в ОБСЄ, не заперечує щодо обговорення цієї форми роботи ОБСЄ. Росія ж на даний момент погоджується лише на роботу такої місії на лінії розмежування і в місцях складування зброї і бойової техніки».
Важливим моментом, на думку Олексія Гарная, є те, що домовлено про доступ представників Червоного Хреста до полонених і тих, хто незаконно утримується. Україна очевидно, намагатиметься трактувати це достатньо широко для того, щоб включити сюди й тих, хто загратований безпосередньо в самій Росії.
В цілому, вважає експерт, можна сказати, що загальне тло змінилося на користь України.
Прийнята резолюція ПАРЄ, де чітко говориться про російську агресію, необхідність виведення російських військ. Ці зміни, пов’язані з тим, що Путін «загрався» з Сирією і це викликає колосальний спротив на Заході, до того ж звіт по малайзійському авіалайнерові MH-17 багато, що ставить на свої місця – наголосив експерт.

Останні новини з категорії Коментарі

Паризькі зустрічі: США «умивають руки» – Тарас Жовтенко

Тарас Жовтенко аналізує новий етап дипломатичних зусиль США, Європи та України щодо врегулювання війни
18 квітня 2025

Нам треба думати про те, що вигідно Україні – і не боятися «червоних ліній» Кремля – Олексій Гарань

Якими можуть бути форми військової присутності Заходу в Україні та як на це може відреагувати Кремль — пояснює професор політології Олексій...
17 квітня 2025

Чи втримає Європа Молдову та Румунію: Маріанна Присяжнюк про потенційний вплив Росії на вибори у цих країнах

Маріанна Присяжнюк пояснила, як Росія через старі й нові обличчя формує проксі-вплив у Молдові та Румунії і які ризики це несе для регіону т...
16 квітня 2025

Європа не запитуватиме Росію, що їй прийнятно чи неприйнятно: Путіна поставлять перед фактом – Тарас Жовтенко про розгортання європейських армій в Україні

Тарас Жовтенко про рекордне фінансування військових потреб України, перспективу розгортання європейських сил стримування в Україні та ін.
15 квітня 2025