Події
Перегляди: 660
19 листопада 2020

За останні 7 років вага голосу громадянського суспільства зросла – експерти

За останні 7 років вага голосу громадянського суспільства зросла. Таку загальну думку озвучили експерти під час пресконференції, присвяченої Революції Гідності та трансформації свідомості південної та східної України, яка відбулася в пресцентрі Українського кризового медіа-центру.

«Після Майдану була задана висока планка революційних ідеалів, які відображали куди має рухатися країна. Якщо подивитися на стосунки влади і громадянського суспільства після Революції Гідності – влада чітко розуміла, що треба його дослухатися, вела діалог і співпрацювала з громадськими організаціями. Основні реформи стали результатом такої співпраці», – наголосив Євген Бистрицький, доктор філософських наук, голова Виборчої Ради UA. 

Олексій Гарань, науковий директор Фонду Демократичних ініціатив імені Ілька Кучеріва, навів порівняльний аналіз політичних вподобань українців на прикладі місцевих виборів в Україні у 2020 році. Він зазначив, що в результаті місцевих виборів ми бачимо мозаїчну ситуацію.

«Мозаїчна ситуація, яка склалася в результаті місцевих виборі – це добре, бо не буде монополізації влади. Ми бачимо конкуренцію між уламками Партії регіонів, між мерськими партіями на півдні і на сході країни», – сказав він. Щодо геополітичного аспекту бачення майбутнього України, Олексій Гарань зауважив, що більшість жителів півдня і сходу України на гіпотетичному референдумі підтримує вступ до НАТО. Обвалилася підтримка Євразійського союзу і союзу з Росією. В той же час збільшилася підтримка ЄС. «Щодо ідентифікації – по всій Україні опитані віддають перевагу національній, а не регіональній ідентифікації», – додав він. 

Читайте також: "Монополії однієї партії в Україні вже не буде", – політолог Гарань пояснив неочікувані результати місцевих виборів

Експерти з регіонів підкреслили, що хоча громадянська активність не набула інституційних норм, громадські активісти посилили свій вплив на прийняття рішень і стали активніше працювати з владою. 

«Міська влада в Харкові стала активніше реагувати на запити громадянського суспільства. Харківська міська рада оновилася на 40% і у мене є стриманий оптимізм, що відбудеться зміна самого інституту. Зараз важливо працювати, щоб громадські ініціативи переростали в співпрацю з політикою», – розповіла Юлія Біденко, політична експертка, кандидатка політичних наук, гарантка програми “Глобальні студії та світова політика” ХНУ ім Каразіна. 

«Громадянське суспільство в Запоріжжі помітно зросло і шанси влади на прийняття якихось неприйнятних рішень дуже малі. Сьогодні треба велику увагу приділити просвітницькій роботі та роботі з виборцями – молоддю і старшим поколінням», – додав Ігор Зубко, Голова «Запоріжської Ради Реформ».

Джерело: УКМЦ

Останні новини з категорії Події

Фонд «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва продовжує конкурс дослідницьких робіт для молодих аналітиків/-инь з регіонів

Цей конкурс для тих, хто розуміє місцевий контекст своїх громад, прагне підвищити свій профрівень та донести рекомендації до зацікавлених ст...
30 березня 2021

Людина, соціологиня та громадська діячка – у Києві вшанували пам’ять Ірини Бекешкіної

Експерти-соціологи, громадські активісти та представники медіа поділилися своїми спогадами про діяльність та особистість Ірини Бекешкіно...
24 березня 2021

Довіра до результатів соціологічних досліджень

Презентація Володимира Паніотто на вшанування пам'яті Ірини Бекешкіної
22 березня 2021

В Україні запровадять стипендію імені Ірини Бекешкіної для молодих соціологинь

Стипендія з'явиться в межах ініціатив на вшанування пам’яті Ірини Бекешкіної.
20 березня 2021