Марія Золкіна

Голова напряму "Регіональна безпека та дослідження конфліктів", дослідниця Лондонської школи економіки й політичних наук 

Коментарі
Перегляди: 761
22 лютого 2021

Якщо заявляти про перемир’я, якого немає, – президента критикуватимуть всередині країни

Одинадцятеро українських військових загинули на Донбасі за півтора місяця цього року. Людей втрачають попри перемир’я, яке, зі слів офіційного Києва, досі діє. У той же час стріляли навіть у день приїзду на Донбас президента України Володимира Зеленського разом із іноземними послами. Під час таких візитів на Донбасі, як правило, тихо. Втім, не цього разу. Того дня вдень загинув український військовий, а вже увечері загиблих було двоє.

Марія Золкіна, політична аналітикиня фонду «Демократичні ініціативи», зокрема, відзначила в коментарі Радіо Свобода:

«Російська Федерація – це звична її тактика певних суперечностей. Вона, з одного боку, звинувачує Україну навіть на рівні Ради безпеки ООН у порушенні мінських домовленостей, у намаганнях відступити взагалі від положень мінських домовленостей, а з іншого боку, сама в цей же час свіжі домовленості 2020 року порушує. В цій контраверсії нічого незвичного немає. Я думаю, що ця ескалація на фронті – це спроба Росії знову показати, хто господар ситуації».

У перемовах нічого не змінюється місяцями – вони заблоковані. Як Україна, так і Росія наполягають на своєму. Росія тягне перемови в Мінськ – із підконтрольними їй бойовиками. Київ наполягає на «нормандському форматі».

Що зрозуміло точно – з тристоронніх перемов у форматі Україна – Росія – ОБСЄ виходити ніхто не буде – їх намагатимуться трансформувати.

Та й від перемир’я Володимир Зеленський публічно відмовитися теж не готовий. Єдина можлива причина – ще більше загиблих на фронті, вважає політична аналітикиня.

«По-перше – це була ключова його «перемога» за час президентства. По-друге, – якщо Україна відмовляється від перемир’я, визнає, що його більше немає, то в такий спосіб він дипломатично розв’язує руки росіянам, які дуже хочуть не бути винуватцями порушення цього перемир’я. І їм буде зручно, якщо про кінець перемир’я заявить, нехай навіть із звинуваченнями Росії в цьому, українська сторона. Тоді у Росії руки взагалі розв’язані у військовому плані. Для Зеленського це певна дипломатична пастка», – вважає вона.

Якщо заявляти про перемир’я, якого немає, – президента критикуватимуть всередині країни: політичні опоненти, ветерани, – та й довіра з боку військових буде падати, каже Золкіна.

Повоний  текст статті : Радіо Свобода

 

Останні новини з категорії Коментарі

Чи може Японія та Південна Корея відправити в Україну свої війська – Тарас Жовтенко

Участь Північної Кореї у бойових діях Росії проти України змушує змінювати свої підходи щодо підтримки України Південну Корею та Японію. Б...
21 листопада 2024

Українці готові чинити опір – Олексій Гарань

Олексій Гарань про внутрішні зміни, які відбулися в Україні як державі та в українському суспільстві за час війни
20 листопада 2024

Захід заскочив Путіна зненацька: як відреагує Кремль на удари вглиб РФ – Тарас Жовтенко

Захід дочекався, коли всі козирі в нього будуть на руках і дав Україні дозвіл бити по території РФ
19 листопада 2024

Нові деталі розмови Трампа з Путіним і чому Шольц бере ініціативу у свої руки – Тарас Жовтенко

Тарас Жовтенко та Павло Ковальчук про роль Німеччини у відбудові України та секретні перемовини Трампа та путіна
15 листопада 2024