Коментарі
Перегляди: 1235
1 листопада 2023

Як Україні не спалити мости з Близьким Сходом Марія Золкіна

Оригінал – на NV

Україну на Близькому Сході таки порівнювали з Палестиною

Дуже красномовно. Коли минулого року я працювала в Катарі на Аль-Джазірі, в приватних розмовах порівняння України і Палестини доводилося чути неодноразово. І коли я це говорила колегам/друзям/журналістам в Україні, це викликало неабиякий подив.

Але реалії такі, що істотна частина співчуття Україні і засудження російської агресії «забезпечувалися» саме тим, що російська агресія мала вигляд абсолютно точно кривавого нападу і несправедливої війни проти українців. Незалежно від російської пропаганди, на персональному рівні Україні співчували. І саме тому гуманітарні теми (втрати/наслідки для цивільного населення, депортації, викрадення дітей тощо) були врешті тим містком, через який Україна могла вибудовувати діалог для своєї підтримки у непростих для нас країнах на Близькому Сході.

Чому ж Україну таки порівнювали/ють з Палестиною на Близькому Сході?

Викликало подив, що Україна активно намагається зблизитися з Ізраїлем
 

Тому що російська агресія на меншу за розмірами, кількістю населення і військовими спроможностями Україну для багатьох на Близькому Сході аналогічна протистоянню більш потужного за всіма військовими параметрами Ізраїлю з Палестиною. Минулорічна картина масових депортацій українців, фільтраційних таборів і окупації  все це на персональному рівні відгукувалося багатьом на Близькому Сході саме в контексті Палестини.

Так само на персональному рівні в багатьох викликало подив, що Україна так активно намагається зблизитися з Ізраїлем. Мені прямо говорили: «Ну якщо ви не підтримуєте окупацію частини палестинських територій (а Україна офіційно, звісно, не підтримує), то як ви можете повторювати, що прагнете стати „другим Ізраїлем“?».

Нерозуміння цих тонкощів значно ускладнювало нашу дипломатію в регіоні. Врешті були зроблені, здавалось би, правильні висновки: Україна стала будувати відносини з Близьким Сходом на тому, де суперечностей не було, почалася активніша дипломатія на найвищому рівні. І експертам, і дипломатам, особливо безпосередньо в регіоні, довелося багато чого до цього зробити.

І тепер на фоні нової війни Ізраїлю з ХАМАСом і бомбардувань Сектору Гази перед Україною стоїть ряд викликів, узагальнити які можна так:

Не спалити мости з Близьким Сходом (і навіть ширше — з багатьма мусульманськими країнами) в результаті позиціонування відносно дій Ізраїлю в Секторі Гази.

Текст опубліковано з дозволу автора

Останні новини з категорії Коментарі

Кожен п'ятий українець готовий до мобілізації — Олексій Гарань

Яка ситуація з готовністю українців до мобілізації та чи знизилася вона від початку Великої війни у лютому 2022 року, розповів Олексій Гаран...
14 травня 2024

«Справдився найгірший сценарій». Росія максимально підготувалася до повторного наступу на Харківщину, а Україна — ні — Тарас Жовтенко

Тарас Жовтенко в інтерв'ю Radio NV — про наступ росіян на Харківщині, фортифікації навколо Вовчанська та підготовку України до активізації ф...
13 травня 2024

Як 9 травня програло 8-му травня (дані опитувань)

Остаточний злам відбувся тільки після повномасштабного вторгнення
10 травня 2024

Олігарх під прикриттям благодійності. Як Віктор Пінчук очищує свою репутацію

Петро Бурковський прокоментував меценатську діяльність Пінчука, його кампанії з «просування України» та зв'язки з Росією
8 травня 2024