Події
Перегляди: 2616
27 травня 2014

Восени Верховна Рада тотально змінить обличчя - прогнози експертів

Відбувся інтернет-відеоміст між Львовом і Дніпропетровськом на тему "Україна після першого туру президентських виборів: аналіз результатів та прогнози", організований Фонду "Демократичні ініціативи імені Ілька Кучеріва"  в рамках проекту МФ «Відродження» «Як переконати жителів Сходу та Півдня  в користі європейської інтеграції: експертна думка та зарубіжний досвід», за медіапідтримки Укрінформу.

Якщо восени відбудуться дострокові парламентські вибори, то склад Верховної Ради суттєво зміниться. Про це  під час інтернет-відеомоста між Львовом і Дніпропетровськом на тему "Україна після першого туру президентських виборів: аналіз результатів та прогнози" заявила політичний аналітик Фонду "Демократичні ініціативи імені Ілька Кучеріва" Марія Золкіна.

Вона зазначила, що судячи з екзит-полів, можна прогнозувати, що на можливих дострокових виборах провести свою політичну силу у парламент шанси мають Ляшко і Гриценко. Водночас, скоріше за все, до нової Ради не пройдуть комуністи.

Член координаційної ради Громадянської мережі "Опора" Ірина Швець додала, що інтригою залишається, яка політична сила на цих виборах буде представляти новообраного Президента Порошенка і чи продовжить він свою співпрацю з УДАРом. "Також поки що невідомо, чи вдасться реанімувати "Батьківщину", рівень довіри до якої знизився. І ще одне відкрите питання - хто тепер буде представляти інтереси Сходу",–- сказала вона.

Політичний аналітик Інституту євроатлантичного співробітництва Володимир Горбач висловив думку, що той великий відсоток, який набрав Порошенко на президентських виборах, не може конвертуватися в підтримку якоїсь одної пропрезидентської політичної сили.

"Тому Порошенко, мабуть, буде робити ставку зразу на кілька партій, які на той момент будуть пропрезидентськими", – спрогнозував експерт.

Водночас він припустив, що після останніх подій політика на загальноукраїнському рівні буде переходити з площини представлення інтересів якихось окремих регіонів до репрезентації інтересів різних соціальних груп. І той факт, що Порошенко у першому турі виборів отримав найбільший рівень підтримки у всіх без виключення регіонах, показує, що риторика про представлення інтересів того чи іншого регіону вже може ставати неактуальною.

Керівник моніторингово-аналітичної групи "Цифра" Назар Бойко погоджується з тим, що Верховна Рада у результаті позачергових виборів тотально змінить обличчя.

Але, на його думку, результати цих виборів залежатимуть від того, за яким законом вони будуть проводитися – зокрема, чи буде в ньому норма про можливість балотування політичних блоків. А по-друге, вплив на результати матиме й те, чи вдасться до того часу стабілізувати ситуацію на Сході і провести там вибори. "4 млн голосів цих виборців, безумовно, вплинуть на розподіл електоральних симпатій і на конфігурацію майбутнього парламенту", – додав він.

Відходити від риторики регіональних партій запропонував директор Дніпропетровського обласного відділення ВГО "Комітет виборців України" Станіслав Жолудєв. Більшість партій в Україні, за його словами, не мають місцевого представництва. "Ми маємо недорозвинутість партійних структур, бо їх заміняв владний адмінресурс. Тепер особливо чітко видно слабкість партійних штабів, волонтерів. Але поки є законодавство, яке дозволяє партіям існувати лише на папері, у нас буде такий бардак і в парламенті, і на місцевих виборах", – підсумував Жолудєв.

 

Останні новини з категорії Події

Більшість своїх інформаційних атак росіяни останнім часом спрямовують на Європу — експертне обговорення

Основні інформаційні загрози Україні за квітень-червень 2024 року обговорили експерти
21 червня 2024

Легендарна соціологиня Ірина Бекешкіна увійшла до рейтингу NV «Люди десятиліття»

Видання NV склало список співвітчизників, які відіграли провідну роль в Україні за останнє десятиліття, куди ввійшла й Ірина Бекешкіна
18 травня 2024

Нове глобальне партнерство: що треба врахувати Україні задля розширення співпраці з Катаром – Марія Золкіна

Марія Золкіна підбила підсумки візиту української експертної делегації до Катару, проведеного в межах проєкту "Нове глобальне партнерство дл...
10 травня 2024

Виклики європейської політики пам’яті про Другу Світову в контексті російсько-української війни — експертне обговорення

Матеріали круглого столу «Ніколи знову? Виклики європейської політики пам’яті про Другу світову в контексті російсько-української війни».
9 травня 2024