Події
Перегляди: 2317
18 листопада 2016

Вийти з парадигми «всьо пропало» – такою має бути українська реакція на вибори у США

Дискусію про те, яка має бути подальша стратегія України щодо політики стосовно США, провели у підкомітеті з питань євроатлантичного співробітництва та євроінтеграції. Участь в обговоренні взяли   політики, дипломати й експерти.

Директор Інституту світової політики Альона Гетьманчук представила  мемо Президенту України щодо політики стосвно США після обрання 45 глави Білого Дому.

За результатами дискусії випливають такі висновки:  

- наразі зарано робити висновки про те, як зміниться побудова двосторонніх відносин між США та Україною з обранням Дональда Трампа американським президентом. Потрібен спокійний та виважений підхід у налагодженні комунікації з новою владою у Вашингтоні

- загальне схвалення отримала теза про те, що українській владі потрібно виробити уніфіковану стратегію відносин з Вашингтоном та окреслити конкретні цілі та меседжі, що їх зможе почути та зрозуміти американська сторона.

- учасники наголосили на важливості правильної комунікації тих успіхів, що їх вже добилася наша держава в ході проведення реформ

- дійшли згоди, що Україні варто першою запропонувати стратегію відносин з Вашингтоном, не чекаючи на перших кроків від американської сторони.

- серед пріоритетів України у співпраці з США експерти виділили сферу безпеки, макрофінансову і економічну допомогу. Було наголошено на важливості донести до американської влади важливість українського питання для усього регіону центрально-східної Європи.

Прозвучало чимало конкретних ідей та пропозицій, які слід  включити до рекомендацій за результатами парламентських слухань щодо зовнішньої політики 7 грудня.

У заході взяли участь голова Комітету у закордонних справах Ганна Гопко, голова підкомітету з питань євроатлантичного співробітництва та євроінтеграції Світлана Заліщук, перший заступник голови Комітету у закордонних справах Борис Тарасюк, колишній міністр закордонних справ України Володимир Огризко, колишній віце-прем’єр-міністр з питань європейської інтеграції Олег Рибачук, директор Інституту світової політики Альона Гетьманчук, професор НаУКМА, науковий директор Фонду «Демократичні ініціативи» Олексій Гарань, в.о директора Департаменту Америки у Міністерстві закордонних справ Олександр Шевченко, Михайло Пашков з Центра Разумкова, Микола Капітоненко з Інституту Міжнароних Відносин, керівник Американської палати торгівлі Енді Гундер та інші.

Джерело: https://www.facebook.com/photo.php?fbid=10211275847361976&set=a.1439748963736.2060182.1533411425&type=3&theater

 

 

Останні новини з категорії Події

Чи варто Україні претендувати на частку радянської спадщини в країнах Глобального Півдня

Олексій Гарань взяв участь у панельній дискусії «Радянська спадщина в країнах Африки, Азії та Латинської Америки: чи повинна Україна претенд...
30 листопада 2024

Зараз нам потрібно зробити складний вибір, якого Європа уникала весь цей час – Марія Золкіна під час брифінгу «Вплив президентських виборів у США на європейську безпеку»

Марія Золкіна поділилася думкою про те, як зміна адміністрації США потенційно вплине на підтримку України та російсько-українську війну заг...
22 листопада 2024

Українській національній ідентичності загрожує російська імперіалістична асиміляція – експерти

Тези круглого столу "Як українці повертаються до своєї ідентичності"
17 листопада 2024

Що дає надію на ефективність повоєнного відновлення України

Аналітикиня "Демініціатив" презентувала дані досліджень, здійснених на замовлення «Вікна Відновлення»
14 листопада 2024