Коментарі
Перегляди: 712
17 листопада 2018

Вибір бідних

Під час лекції циклу НВ «Україна-2020» директор Фонду  «Демократичні ініціативи» та соціолог Ірина Бекешкіна сказала, що популізм властивий усім країнам, де є демократичні вибори.

“Але популізм у країнах, де більшість становить середній клас, і популізм у країні, де більшість – незаможне населення, це різні явища”, – підкреслила соціолог.

Ірина Бекешкіна наводить дані цьогорічного опитування Центру Разумкова. Коли українців запитали, якими якостями має володіти їхній кандидат у президенти, 54% сказали про не корумпованість, 45% – чесність, і для 45% важливо побачити готовність захищати інтереси простих людей. Примітно, що таку якість як “професіоналізм” обрала дуже незначна кількість респондентів. Соціолог вбачає у цьому схильність до популізму.

Ірина Бекешкіна нагадує про досвід Швейцарії. Там у 2016 році відкинули пропозицію уряду запровадити базовий дохід для усіх людей, навіть якщо вони є безробітними. На референдумі цю пропозицію відхилили близько 78% громадян. “Вони проголосували проти, бо розуміють, що ці виплати відбуватимуться за рахунок тих, хто працює. Якби в нас запропонували подібне – всі би вже проголосували», – говорить соціолог.

Ірина Бекешкіна говорить, що Україна – виняткова країна, де влада міняється від виборів до виборів. Соціолог нагадує, що лише Леонід Кучма в 1999 році переобирався на другий термін. А партії з’являлись і зникали – тобто змінювали свої назви.

«Вони безмежно обіцяли на виборах, а коли приходили до влади, то розуміли, що не можуть їх втілити. І тому українці голосували вже за інших – за тих, хто знову обіцяв, – підсумувала Ірина Бекешкіна. – Популізм – це переважно для бідних країн».

Оригінал: Новое время

Останні новини з категорії Коментарі

Олексій Гарань: У середнього класу є запит на право-ліберальні політичні сили, але брак консолідації є найбільшою їхньою проблемою

Олексій Гарань прокоментував створення нової право-ліберальної партії, про формування якої оголосив Рух "Люди важливі".
17 квітня 2019

Про виборчі кампанії, раціональні та ірраціональні аргументи виборців та філігранну роботу соціологів - Ірина Бекешкіна

Розмова про те, чи є результати першого туру виборів сенсаційними, якісну роботу соціологів, збірний портрет виборців та ін.
16 квітня 2019

Дебати потрібні, щоб включити голову

Розмова про необхідність публічних дебатів і те, як мирити виборців двох кандидатів після виборів.
14 квітня 2019

Команда Зеленського поки що представляє нам його віртуальний образ

Таку думку в ефірі програми Громадського «Нині вже» висловив Олексій Гарань.
11 квітня 2019
Top