Коментарі
Перегляди: 1679
25 липня 2019

В Україні вже є така традиція - на кожних виборах голосувати за опозицію

Можливо, ці вибори в історії  України будуть найбільш непередбачуваними і неочікувваними.  Очільники держави, зазвичай, відчувають довіру лише у перший рік свого президенства, а надалі довіра до них серед населення тільки падає.

Про це розповіла під час прес-брифінгу на тему: «Результати парламентських виборів: які наслідки для України та світу?» Ірина Бекешкіна, директор Фонду «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва, передає INTV.

«Можливо, в Україні вже якась є традиція, на кожних виборах голосувати за опозицію, за опозиційні сили, обирати іншого президента», - сказала експерт.

За її словами, можна говорити про певні успіхи президента Порошенка у створенні армії, у відносинах на міжнародній арені, у протидії Росії, але українці залишились все ж незадоволеними.

«Якщо говорити про основні провали, помилки, які були припущені, то першою є продовження війни на Сході країни. Про це говорять 70% українців. Далі йдуть зростання цін на товари і послуги за незмінних низьких зарплат, зростання тарифів на комунальні послуги та великий рівень корупції. Тобто, це така песимістична оцінка», - зазначила І. Бекешкіна.

Водночас, від нових лідерів у політиці українці очікують таких рис як не корумпованість, чесність, бажання захищати інтереси звичайних людей і тільки 16% оцінюють професіоналізм, зауважила директор Фонду «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва.

Деяким шоком для соціологів стало опитування після другого туру президентських виборів, коли за В. Зеленського були готові проголосувати майже 45% респондентів, не знаючи абсолютно нікого зі списку його команди.

«З одного боку, люди відчувають щось на кшталт ейфорії, вони вважають, що це була їх перемога. Тобто, люди обрали нових людей серед свого оточення. Можливо, це був свого роду виборчий Майдан», - підсумувала І. Бекешкіна.

Оригінал: INTV

Останні новини з категорії Коментарі

Така доля соціологів – хтось завжди невдоволений результатами – Олексій Гарань

Олексій Гарань проаналізував соціологічні дані щодо довіри до президента Зеленського, прокоментував інтерв’ю глави держави з Лексом Фрідмано...
9 січня 2025

Російська агресія створила безпрецедентні виклики для регіональних систем освіти – Владислава Зновяк

Владислава Зновяк виступила з доповіддю під час презентації звіту за результатами моніторингу обстрілів навчальних закладів Сумщини та Херс...
9 січня 2025

Вибори – це інструмент оновлення влади, але не ціною дестабілізації в країні – Олексій Гарань

Олексій Гарань про виборчий процес в Україні в умовах та після завершення війни
8 січня 2025

Молдова між енергетичною залежністю та геополітичними безпековими викликами: як знайти вихід з кризи? – Маріанна Присяжнюк

Ситуацію з енергопостачанням до Молдови, а також політичні та соціально-економічні наслідки для регіону - проаналізувала Маріанна Присяжнюк
7 січня 2025