Петро Бурковський

Виконавчий директор Фонду "Демократичні ініціативи" імені Ілька Кучеріва

Коментарі
Перегляди: 1302
14 вересня 2021

В Україні існує «тихий» протест проти карантинних норм, — Петро Бурковський

Аналітик фонду «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва Петро Бурковський каже, що понад половина українців не планує найближчим часом вакцинуватися від коронавірусу.

Про це він розповів у етері Громадського радіо.

«У нас існує «тихий протест». Люди не виходять тисячами на вулиці протестувати, вони просто не дотримуються протиепідемічних правил. Не носять маски у громадському транспорті, не дотримуються соціальної дистанції», – каже Бурковський.

Також він розповів, що за результатами опитування, проведеного Фондом «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва, 56,5% опитаних невакциновані й, скоріш за все, не будуть вакцинуватися. 25,1% відповіли, що невакциновані, але хочуть це зробити. А 18,4% респондентів та респонденток повідомили, що отримали щонайменше одне щеплення від коронавірусу.

Ці показники відмови — одні з найвищих у світі, якщо порівняти з сусідніми державами, де проводили відповідні опитування.

«Найчастіше українці пояснюють відмову від щеплення тим, що вакцини, на їхню думку, ще недостатньо перевірені. Крім того, респонденти також заявили, що бояться побічних ефектів від щеплень, виступають проти навʼязування вакцинації з боку держави, а також не вірять, що вакцинація захистить від хвороби», – каже Бурковський.

Водночас головним аргументом на користь щеплення українці називають бажання працювати у період посилення карантинних обмежень. Крім того, опитані вважають, що вакцини ефективні, безпечні, а також дозволяють їхати за кордон.

Дослідження проводилося з 14 по 24 серпня за фінансової підтримки уряду Великої Британії у рамках проєкту «Оцінка впливу COVID-19 на стабільність та мирне врегулювання в Україні». Всього опитали 2001 людину. Максимальна випадкова похибка вибірки не перевищує 2,2%.

«Уявлення українців про систему охорони здоров’я в країні залишаються доволі скептичними. 63,5% опитаних вважають, що дефіцит ліків та потрібного обладнання є серйозною проблемою в медичній системі. Стільки ж зазначають вагомий характер проблеми нестачі кількості місць у лікарнях під час спалаху захворювань.

Суттєві проблеми існують стосовно відсутності потрібних спеціалістів, неоднозначності діагностування та лікування захворювань тощо. Близько 40% респондентів заявили про серйозність проблеми корупції серед медпрацівників», – наголосив Бурковський.

Останні новини з категорії Коментарі

Попри спроби Путіна вийти з міжнародної ізоляції, вона все ж залишається – Олексій Гарань

Чому російський диктатор боїться летіти до Бразилії на саміт БРІКС, як українці сприймають демократію та авторитаризм і ставляться до тривал...
30 червня 2025

РФ офіційно дозволено все. Як війна на Близькому Сході вплине на Україну – Марія Золкіна

Марія Золкіна поділилася своїми думками про наслідки атаки США на ядерні об'єкти Ірану для світу загалом і для України зокрема
26 червня 2025

Від спротиву до партнерства: як трансформується громадянське суспільство України та Швеції

Денис Решетіло про те, як змінювалася співпраця громадянського суспільства з державою в Україні та Швеції в умовах різного історичного й без...
24 червня 2025

Чому конфлікт на Близькому Сході грає на руку Кремлю – Тарас Жовтенко

США зробили фундаментальну помилку. Чому Китаю вигідно те, що наробив Трамп? пояснив Тарас Жовтенко
24 червня 2025