Петро Бурковський

Виконавчий директор Фонду "Демократичні ініціативи" імені Ілька Кучеріва

Коментарі
Перегляди: 1126
14 вересня 2021

В Україні існує «тихий» протест проти карантинних норм, — Петро Бурковський

Аналітик фонду «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва Петро Бурковський каже, що понад половина українців не планує найближчим часом вакцинуватися від коронавірусу.

Про це він розповів у етері Громадського радіо.

«У нас існує «тихий протест». Люди не виходять тисячами на вулиці протестувати, вони просто не дотримуються протиепідемічних правил. Не носять маски у громадському транспорті, не дотримуються соціальної дистанції», – каже Бурковський.

Також він розповів, що за результатами опитування, проведеного Фондом «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва, 56,5% опитаних невакциновані й, скоріш за все, не будуть вакцинуватися. 25,1% відповіли, що невакциновані, але хочуть це зробити. А 18,4% респондентів та респонденток повідомили, що отримали щонайменше одне щеплення від коронавірусу.

Ці показники відмови — одні з найвищих у світі, якщо порівняти з сусідніми державами, де проводили відповідні опитування.

«Найчастіше українці пояснюють відмову від щеплення тим, що вакцини, на їхню думку, ще недостатньо перевірені. Крім того, респонденти також заявили, що бояться побічних ефектів від щеплень, виступають проти навʼязування вакцинації з боку держави, а також не вірять, що вакцинація захистить від хвороби», – каже Бурковський.

Водночас головним аргументом на користь щеплення українці називають бажання працювати у період посилення карантинних обмежень. Крім того, опитані вважають, що вакцини ефективні, безпечні, а також дозволяють їхати за кордон.

Дослідження проводилося з 14 по 24 серпня за фінансової підтримки уряду Великої Британії у рамках проєкту «Оцінка впливу COVID-19 на стабільність та мирне врегулювання в Україні». Всього опитали 2001 людину. Максимальна випадкова похибка вибірки не перевищує 2,2%.

«Уявлення українців про систему охорони здоров’я в країні залишаються доволі скептичними. 63,5% опитаних вважають, що дефіцит ліків та потрібного обладнання є серйозною проблемою в медичній системі. Стільки ж зазначають вагомий характер проблеми нестачі кількості місць у лікарнях під час спалаху захворювань.

Суттєві проблеми існують стосовно відсутності потрібних спеціалістів, неоднозначності діагностування та лікування захворювань тощо. Близько 40% респондентів заявили про серйозність проблеми корупції серед медпрацівників», – наголосив Бурковський.

Останні новини з категорії Коментарі

Така доля соціологів – хтось завжди невдоволений результатами – Олексій Гарань

Олексій Гарань проаналізував соціологічні дані щодо довіри до президента Зеленського, прокоментував інтерв’ю глави держави з Лексом Фрідмано...
9 січня 2025

Російська агресія створила безпрецедентні виклики для регіональних систем освіти – Владислава Зновяк

Владислава Зновяк виступила з доповіддю під час презентації звіту за результатами моніторингу обстрілів навчальних закладів Сумщини та Херс...
9 січня 2025

Вибори – це інструмент оновлення влади, але не ціною дестабілізації в країні – Олексій Гарань

Олексій Гарань про виборчий процес в Україні в умовах та після завершення війни
8 січня 2025

Молдова між енергетичною залежністю та геополітичними безпековими викликами: як знайти вихід з кризи? – Маріанна Присяжнюк

Ситуацію з енергопостачанням до Молдови, а також політичні та соціально-економічні наслідки для регіону - проаналізувала Маріанна Присяжнюк
7 січня 2025