Події
Перегляди: 202
15 вересня 2022

Українці найбільше довіряють військовим, волонтерам і Президенту

Українці найбільше довіряють Збройним силам України, Державній службі з надзвичайних ситуацій, Державній прикордонній службі, добровольчим військовим формуванням і Президенту.

Про це свідчать результати соціологічного опитування, яке презентував під час пресконференції “Довіра до держави: як зберегти національну єдність заради перемоги” в Укрінформі виконавчий директор Фонду «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва Петро Бурковський.

“Попри випробування війни і всі труднощі, довіра українців до державних інституцій зростає. Найбільше за останній рік зросла довіра до інституцій, які займаються захистом і здійснюють оборону держави від російської навали, і до Президента України”, - сказав він.

Згідно з опитуванням, ЗСУ довіряють 91% респондентів, ДСНС - 82%, Національній гвардії - 81%, волонтерським організаціям - 77%, Державній прикордонній службі - 74%, добровольчим загонам - 73%, Президенту України - 71%.

“Коли ми подивилися, що формує таку високу довіру до влади, то побачили цікаву закономірність:серед респондентів, які абсолютно довіряють Президенту, — практично ті самі люди, які вболівають за перемогу України у війні з росією, тобто довіра до влади формується унаслідок здатності державних структур боротися з російською агресією”, - прокоментував результати опитування Борковський.

Водночас опитування засвідчило найменшу довіру до партій. Зокрема, 55% респондентів не довіряють політичним силам. Також 46% опитаних не довіряють судовій системі, ще 46% - чиновникам, 37% - комерційним банкам та 19% - Верховній Раді.

Загальнонаціональне дослідження проводилося Фондом «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва із Соціологічною службою Центру Разумкова 5-12 серпня методом особистого інтерв’ю у всіх регіонах України, окрім окупованих територій. Усього опитали 2024 респонденти. Похибка дослідження не перевищує 2,3%.

Останні новини з категорії Події

Про вплив війни в Україні на глобальну безпеку Олексій Гарань розповів у Парижі

Олексій Гарань взяв участь у публічних дискусіях в Парижі та прочитав лекцію про наслідки війни в Україні для Європи та світу.
27 вересня 2022

Українці найбільше довіряють військовим, волонтерам і Президенту

Презентація дослідження “Довіра до держави: як зберегти національну єдність заради перемоги”
15 вересня 2022

Єдність, висока мобілізаційність допомагати і віра в перемогу – соціологи та волонтери розповіли про українське суспільство часу війни

Презентація даних опитування «День Незалежності України: що об’єднує українців і як ми бачимо перемогу на шостому місяці війни»
24 серпня 2022

Вийшла збірка есеїв провідних українських інтелектуалів «Українські основи»

Видання об’єднує 124 авторів та авторок, серед яких - науковий директор Фонду Олексій Гарань
23 серпня 2022