Події
Перегляди: 2698
5 квітня 2008

«Українське питання» (ПДЧ) на саміті НАТО в Бухаресті

Домашнє завдання для України
Круглий стіл «Місце України в НАТО» відбувся у день закриття саміту в Бухаресті 4 квітня. Його учасниками стали народні депутати, працівники Секретаріату Президента України, представники міністерств оборони та закордонних справ, Ради Національної безпеки та оборони, дипломати, експерти, керівники громадських організацій, журналісти


Хоча Україна й не отримала позитивної відповіді щодо ПДЧ, але рішення саміту в Бухаресті показало чітке розуміння альянсу, що немає принципового заперечення у наданні Україні ПДЧ. Про це заявив керівник офісу зв’язку НАТО в Україні Джеймс Грін. На його думку, НАТО дало Україні «домашнє завдання», яке країна має виконати до грудня. Тому очікується, що «зараз в Україні розпочнеться інтенсивна робота з питань, що залишаються».

Голова Комітету Верховної Ради України з питань європейської інтеграції Борис Тарасюк зазначив, що Німеччина виступила проти приєднання України до ПДЧ і її думка була врахована, а це свідчить про те, що в Альянсі рішення будуються за принципом консенсусу. У цьому полягає демократична сутність Організації Північноатлантичного договору. З тими проблемами, які Україна має сьогодні, ніхто її не прийме до НАТО. ПДЧ – це дорожня карта, яку українці повинні виконати для того, щоб підготуватися до вступу до НАТО, вважає народний обранець.

Григорій Перепелиця – директор Інституту зовнішньої політики Дипломатичної академії при МЗС України – заявив, що позитивом для України є чітка заява альянсу про розширення. На його думку, курс України правильний та актуальний, адже лише НАТО може гарантувати її безпеку.

За словами наукового керівника Фонду “Демократичні ініціативи” Ірини Бекешкіної, рішення НАТО про відмову Україні в наданні ПДЧ було прогнозованим і нікого не здивувало, тому необхідно робити все для того, щоб ні ЄС, ні Північноатлантичний блок не мали жодних зауважень до України.

Україна реально продемонструвала своє бажання бути активним гравцем на міжнародній арені і відстоювати свої національні інтереси. Таку оцінку подіям на саміті Північноатлантичного альянсу висловив директор Фонду "Демократичні ініціативи" Ілько Кучерів. За його словами, сьогодні існує велика підтримка євроатлантичних прагнень України з боку країн-членів НАТО, але головну роботу на шляху до НАТО Україна має виконати сама – це внутрішні перетворення, а на сьогоднішній день – і порозуміння у керівних гілках влади.

Російський чинник щодо членства України в НАТО

За словами Б. Тарасюка, значний вплив на рішення саміту про приєднання України до ПДЧ справив російський чинник. «Цей фактор був присутній, пояснив народний депутат. – Росія вдалася до безпрецедентних погроз, заяв, які межують з порушенням міжнародного права. Зокрема, вони є прямим порушенням зобов'язань, які Росія взяла на себе за меморандумом 1994 року щодо гарантій національної безпеки України». Таку ж думку щодо впливу «сусіда» має і президент Атлантичної ради України Вадим Гречанінов, який зазначає, що Росія є основною причиною відмови Україні в ПДЧ. Також він вказує на те, що такі поступки зі сторони альянсу не залишаться поза увагою світової спільноти. В свою чергу, Г. Перепелиця вказує на те, що Україна має зважати на Росію, адже її поведінка у цій ситуації досить небезпечна та непередбачувана, тому прямуючи до Європи нам не варто забувати про грізного «сусіда».

Останні новини з категорії Події

Більшість своїх інформаційних атак росіяни останнім часом спрямовують на Європу — експертне обговорення

Основні інформаційні загрози Україні за квітень-червень 2024 року обговорили експерти
21 червня 2024

Легендарна соціологиня Ірина Бекешкіна увійшла до рейтингу NV «Люди десятиліття»

Видання NV склало список співвітчизників, які відіграли провідну роль в Україні за останнє десятиліття, куди ввійшла й Ірина Бекешкіна
18 травня 2024

Нове глобальне партнерство: що треба врахувати Україні задля розширення співпраці з Катаром – Марія Золкіна

Марія Золкіна підбила підсумки візиту української експертної делегації до Катару, проведеного в межах проєкту "Нове глобальне партнерство дл...
10 травня 2024

Виклики європейської політики пам’яті про Другу Світову в контексті російсько-української війни — експертне обговорення

Матеріали круглого столу «Ніколи знову? Виклики європейської політики пам’яті про Другу світову в контексті російсько-української війни».
9 травня 2024