Україні варто б долучитися до антикризових консультацій щодо міграційної кризи на білорусько-польському кордоні, – Марія Золкіна

Коментарі
Перегляди: 410
11 листопада 2021
Марія Золкіна

політичний аналітик Фонду "Демократичні ініціативи" імені Ілька Кучеріва

Ситуація з мігрантами на польсько-білоруському кордоні не така однозначна, як реакція РНБОУ.

Про це на своїй сторінці у  Facebook  написала політична аналітикиня Фонду «Демократичні ініціативи» Марія Золкіна.

«З одного боку наче все правильно: до чого тут Україна і чого це лідер майбутньої коаліції в Німеччині намагається вирішити проблему з розміщенням мігрантів за рахунок України. Втім, з іншого боку, є ціла низка «але», – зауважує аналітикиня.

Насамперед,  переконана вона, з ЄС і впливовими країнами ЄС треба вміти грати в дипломатичну гру і розраховувати, які потенційні бонуси і виграш може отримати Україна, якщо піде на певні домовленості.

«Варто порівняти затрати, ресурси і незручності, які будуть, з тими бонусами, які можна отримати. Дипломатичними, передовсім. Чи прорахували це? Навряд», – сумнівається Марія Золкіна.

Водночас, за її словами,  українська влада мала би  думати не лише про ЄС і Німеччину, а про сусідню Польщу, яка  потерпає від міграційної кризи на своєму кордоні і з якою  в України нині  серйозні проблеми у двосторонніх відносинах.

«Страждає поки що передовсім Польща, з якою ми разом проти російського впливу, але з якою на двосторонньому рівні у нас доста прохолодні відносини. І дати фори цим відносинам, навіть перезавантажити їх зараз, коли Польщі потрібна допомога – це хороший шанс для української влади домогтися того потепління у відносинах з Польщею, яке ніяк не виходило останні 5 років», – стверджує аналітикиня.

Вона зауважує, що це не означає, що Україна однозначно має погодитися розмістити у себе біженців, як пропонує представник СДПН. Але включитися в переговори, стати учасником антикризових консультацій – як мінімум – могла би.

Контакти з Варшавою конче необхідно налагоджувати, переконана Марія Золкіна і застерігає, що така сама ситуація завтра з легкістю може бути організована на білорусько-українському кордоні.  Тоді це буде винятково проблема України.

Фото: Leonid Scheglov/BelTA/Reuters

Останні новини з категорії Коментарі

Українці добре ставляться до своєї діаспори, але запровадження подвійного громадянства створить додаткове напруження у суспільстві, — Петро Бурковський

Обіцянка множинного громадянства, заява про прямі переговори з Росією тощо — Радіо НВ аналізує з Петром Буроквським щорічне послання презид...
2 грудня 2021

Гарний учень Трампа. Володимир Зеленський показує себе борцем з олігархами і корумпованими елітами

Громадське радіо разом із Петром Бурковським проаналізувало щорічне послання Президента Зеленського до ВРУ
2 грудня 2021

Прямі переговори. Коли Зеленський зустрінеться з Путіним?

Чому президент Зеленський робить заяви про необхідність прямого діалогу з Кремлем — аналізує Марія Золкіна
1 грудня 2021

Небезпечна гра. Що показала пресконференція Зеленського

В Україні не вигравала жодна влада, яка намагалася встановити авторитаризм.
29 листопада 2021